Zavrieť

Porady

Opatrenie č.1 v marci 2020 a Opatrenie 3B v apríli 2020?

Dobrý deň, je možné zmeniť možnosť žiadania o príspevky z Opatrenia č. 1 v marci 2020 na Opatrenie č.3B v apríli 2020? A ešte ma zaujíma, či tomu, kto bol povinne zatvorený môžem žiadať za 03/2020 príspevok na základe Opatrenia č.3B?
Naposledy upravil lenka.ba : 12.05.20 at 17:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lenka.ba Ďakujem moc. A je to niekde aj napísané? Nikde som sa nedocitala
    Jana Motyčková V popise opatrení. 1 platí pre uzatvorené prevádzky rozhodnutím ÚVZ. 3A/3B platí pre všetky prevádzky (nie pre ostatné), či aj pre prevádzky zatovrené ÚVZ aj pre ostatné. Čiže zamestnaávteľ si ôže vybrať 1 alebo 3B (3A nemá význam), A nie je tam nikde zakázané, źe ak žiadal podľa 1 v marci, nemôže žiadať v 3B v apríli. Čo ie je zakázané je dovolené. Zakázané je len meniť 3A na 3B a 3B na 3A:
    lenka.ba Môžem poprosiť ešte jednu otázočku? Mám zamestnanca, na ktorého budem žiadať príspevok podľa Opatrenia č.1. Jeho priemerka je 3,333 EUR/h, 80%je 2,666 EUR/h. Splní podmienku minimálnej mzdy, pokiaľ tých 80%je menej ako minimálna hodinová sadzba? Voˇpred ďakujem
    Mila123 môžete mu dať aj 100% náhrady miesto 80% a tak vyriešite MM
    lenka.ba aj v apríli? lebo tam máme napr. v mzdovom programe priamo nastavené cez zadávanie 80%
      zbaliť

    Opatrenie č.1 v marci 2020 a Opatrenie 3B v apríli 2020?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.