Zavrieť

Porady

Factoringove sluzby

Prosim vas,
mate niekto skusensoti s factoringovymi spolocnostami a konkretne so spolocnostou HP FINANCE SK?
Dostal som od nich ponuku na vyuzitie ich sluzieb, kde nam ponukaju okamzite uhrady nasich pohladavok, ale len obchodnych retazcov.

Dakujem za pripadne odpovede a skusenosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    S touto konkretnou firmou skusenosti nemam, ale klient vyuziva factoring v Tatrabanke na úhradu pohľadávok od obch.reťazcov a je to docela v pohode. Len konkretne Tesco ma zmluvne vyhradene, že na úhradu ich pohľ. sa nepoužije factoring.

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    Dakujem jessica,

    Dobre som to pochopil, cize len TESCO ma vyhrady voci factoringu a nie je mozne ho pouzit. Ostatnym retazciam to nevadi.
    A je potrebne, pokial by sme nabehli na tento sposob uhrad pohladavok, so sietami nieco dohodnut, alebo je to len v rozhodnuti nasom a oni to akceptuju.
    Ak ti to nevadi, mohla by si mi to nejakym sposobom, ako to potom prebieha v praxi?
    Dakujem

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    Hlavne si treba precitat zmluvu, ci tam nahodou nemaju zakotvenu poziadavku na to aby sa nepouzival factoring. Ako to prebieha v praxi by som ti lepsie vedela podat info v januari, ak ti to staci, zatial to ucto len preberam. Este je dobre si zistit poplatky resp. urok za factoring, v ktorej financnej institucii je vyhodnejsi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.