Zavrieť

Porady

Práva vinníka nehody - poškodzovanie dobrého mena

Je poškodzovanie dobrého mena ak by som oznamoval o vinníkovi dopravnej nehody, ktorý mi poškodil zdravie, keďže nie som s pokojný s jeho trestom ktorý dostal. To čo spôsobil jeho obchodným partnerom alebo potenciálnym zamestnaveľom dlhodobo po prepustení. Prípadne ho verejne označoval za toho čo mi poškodil zdravie?
Naposledy upravil ivka70 : 26.03.22 at 17:19
veronikasad Preco to chces oznamovať jeho obchodným partnerom?
kopretinka na Porade sa nevymazáva,text bude obnovený
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

avalik je offline (nepripojený) avalik

avalik
Podľa mňa by to bolo prenasledovanie, šikanovanie.

Čo tým chceš dosiahnuť? Vráti to späť čas? Zabráni to spätne dopravnej nehode? Vráti ti to zdravie (ak máš trvalé následky)?
S tou plánovanou dlhodobou pomstou zájdi radšej za psychológom.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
keďže nie som s pokojný s jeho trestom ktorý dostal.
======================
Aj Kňažko nebol spokojný s trestom pre páchateľa, ktorý ho išiel vykradnúť...dokonca ho Kňažko aj postrelil.
...a čo sa stalo ? No nič...sudca rozhoduje o treste a nik iný.

Že nie si spokojný s trestom ?
Čo už...právo je raz také.

Chceš niekoho verejne označovať, kárať, riešiť...???
A to už prečo ? Lebo došlo k nehode a ty nie si spokojný s rozsudkom ?
Ty kokos...len aby sa niečo podobné tebe nestalo...niekoho sundáš a zažiješ nepoznané.

Ale šak ho verejne označ...v tom ti nik nezabráni.
Ale ani dotyčnému nezabráni nik, aby sa obrátil na súd za poškodzovanie mena a vysúdi z teba pár tisíc.
portos321 Ja sa pýtam, či ma môže súdiť za niečo čo už ako vinník spáchal a ja to len pripomína určítemu okruhu ľudí, čoho následkom môže byť jeho poškodenie. Napríklad jeho obchodný partenri, dodávatelia atď.
ivka70 Moze ta zalovat za poskodzovanie dobreho mena a za zopar dalsich veci. A ak ti dokaze aj usly zisk, tak si to mozes slusne zacvakat. Ved ti to buchac napisal.

Práva vinníka nehody - poškodzovanie dobrého mena

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.