Zavrieť

Porady

Možu mi neposkytnut prispevok §52a Zz.5/2004 dobrovolnik -dovod- som Bratislavčan

Žiadam o uplatnenie pragrafu 52 a.{Paušálny príspevok vo výške živ. Minima 218 Eur} podľa Z.Z.5/2004.(paragraf o dobrovoľnictve)
Pracovat začinam pre cele slovensko v nedacii ako dobrovolnik zadarmo.Som evidovany aj na urade prace. Pani na UPSVR - ustredie Bratislava mi povedala ze nemam narok lebo som Bratislavčan.V zakone som nensiel nič nevidel o tom.Co dalej? je to možne že ine zakony platia pre Bratislavčanov? Žiadne metodicke usmernenie nie je na nete.Praca je naročna a chcem aspon to životne minimum čo ma ten čo nie je trvalý pobzt BA....je to normalne? Štat pride o dobrovolnikov hoci to nerobim za peniaze ale tu je diskrimincia len za to že mam trv. pobyt v Bratislavre?su tu rovni a rovnejši pred zakonom_alebo s tym celym seknem. Ja zadarmo pomaham a ani zakon neplati pre mna rovnako ako inde na sk?Aj dobrovolnik musi jest....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tu máš tlačivo žiadosti občana BSK

    https://www.upsvr.gov.sk/buxus/docs/...l._UoZ_BSK.zip

    Nejaký rozdiel medzi BSK a ostatnými krajmi tam je, lebo na stránke su rozdielne žiadosti pre Bratislavčanov a ostatné kraje. Napíš dotaz na ústredie práce

    https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zame...?page_id=13088
    karol.benko Bratislavsky urad prace Vazova odmieta prijat vobec ziadost o PRISPEVOK POCAS PRACE DOBROVONIKA VO VYSKE ZIVOTNEHO MINIMA. hoci mam zmluvu o dobrovolnictve uzavretyu s neziskovkou na 6 hod denne .ZADARMO SAMOZREJME .Vraj lebo to je v Ba ak by som bola v Nitre tak vraj tam plati zakon 5/2004 paragraf 52 a.To akoze nie sme jeden stat v Nitre a v ba?
    karol.benko dakujem vellmi inak tieto papiere mam uz podpisane ale nechcu ich akcepotvat na urade prace Nratislava Vazovova lebo som z Ba co dalej?

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    Príspevok PO/FO a UoZ poskytuje úrad PSVR, v ktorého územnom obvode sa dobrovoľnícka služba vykonáva.
    -----------------------------------------------------------------------------

    Keď chceš pomáhať na hraniciach s Ukrajinou tak v Bratislave nič nevybavíš.
    karol.benko PsvR bratislava odmieta to- ze mam uzavretu dohodu o dobrovolnictve s oficialnou Neizskovkou na 6 hod denne zadarmo. Ide mi o to ze mi povedali ze prispevok pre dobrovolnika davaju vsetkym mimo bratislavy to akoze zakon v ba neplati 5/2004 paragraf 52 a?
    faro1 Nie je POVINNOSŤOU UPSVaR -u súhlasiť s poskytnutím príspevku na aktivačnú činnosť formou dobrovoľníckej služby a o poskytnutie paušálneho príspevku počas vykonávania aktivačnej činnosti formou dobrovoľníckej služby. Už aj s ohľadom na možnosti sa zamestnať v riadnom pracovnom pomere v Bratislave voči lokalitám s nedostatkom pracovných miest. Na predpísanom tlačive " žiadosti " je kolonka kde pracovník UPSVaR-u môže odporučiť alebo NEODPORUČIŤ zaradenie UoZ na vykonávanie aktivačnej činnosti formou dobrovoľníckej služby. Skôr ti podľa tvojich predchádzajúcich tém na Porade pracovníčka UPSVaR-u núkala podľa teba naschvál nevhodné ponuky na zamestnanie a teba poburovalo že predsa VŠ vzdelaný človek nebude vykonávať podradnú prácu. Tlačivo:https://www.upsvr.gov.sk/buxus/docs/...l._UoZ_BSK.zip

    Možu mi neposkytnut prispevok §52a Zz.5/2004 dobrovolnik -dovod- som Bratislavčan

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.