Zavrieť

Porady

pokladnicny doklad

Som SzCO- zivnostnik uctujuci v JU.

1 - Ake udaje musia byt zo zakona na prijmovom a vydavkovom pokladnicnom doklade?
2 - Pri platbach v hotovosti za nakup mam doklad z ERP, ja si vystavim VPD ze som si vybral peniaze z pokladne. Staci ked sa nan podpisem ja?
3 - Ako je to pri platbach platobnou kartou z mojho osobneho uctu, napr. ked sa nedala pouzit karta podnikatelskeho uctu? Vystavuje sa nejaky pokladnicny doklad?

Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    Na doklade z ERP malo by byť meno a adresa sídla, miesto podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, jeho indentifikačné číslo pre daň.
    K tomuto originálnemu dokladu priložíte vypísaný VPD, a dáte na zaúčtovanie. V prípade, že platíte kred.kartou z podnikateľského účtu , bloček priložite ku bankovému výpisu a dáte na zúčtovanie. Horšie je to keď to uhradíte z vlastného účtu v takom prípade by som doporučila dať aj tento vlastný nie podnikateľský účet na zúčtovanie, v opačnom prípade by daňový úrad tento výdavok nemusel uznať. Radšej sa vyhnite takýmto úhradám.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    bachorikova
    3 - Ako je to pri platbach platobnou kartou z mojho osobneho uctu, napr. ked sa nedala pouzit karta podnikatelskeho uctu? Vystavuje sa nejaky pokladnicny doklad?

    Dakujem za rady.
    Ja by som to potvrdenie o bezhotovostnej úhrade vyhodil preč a dal to riadne z pokladne. Pokiaľ je tam málo peňazí, tak predtým vklad podnikateľa.

    bachorikova je offline (nepripojený) bachorikova

    bachorikova
    Musi na prijmovom a vydavkovom pokladnicnom doklade figurovat DIC firmy, ktora doklad vystavila alebo staci ICO?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.