Zavrieť

Porady

Ochranná známka

Ma niekto skúsenosti s fakturovaním ochrannej známky? Jedná sa o to, že niekto si podal na zaregistrovanie ochrannej známky ktorá je skoro zhodná s logom našej firmy. Dotyčná osoba k fakturácii nepredložial nič ani to či má schválenu svoju ochrannu známku len si vyučtovala u našej firmy 500 000Sk za používanie. Nakoľko loga sú skoro zhodné ja nepovažujem túto fakturáciu za opodstatnenu, nakoľko som aj zistila že ochranná známka dotyčnej osoby je v konaní, čiže nieje zaregistrovana. Čo by ste mi poradili ako sa zachovať, poprípade nejaký kontakt na osobu čo má takúto skúsenosť.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Hlinkovx
    http://www.indprop.gov.sk/eu/znamka.htm
    skús niečo vyčítať tu..ale ináč neviem, nemám s tým skúsenosti
    silvi k tej ochrannej známke tam som sa divala ale nič tam není čo sa týka fakturácie.. tam sa dá len napadnuť tu známku ked je v konaní čo aj firma urobila

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Ivet..tak dam skús poslať nejaký dotaz na nich..čo robiť..a tak..?!..možno aj motyka vystrelí..a pomôžu!!..ináč ti neviem poradiť

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Všetko o ochranných známkach upravuje zákon č. 55/1997 Z. z. o ochranných známkach v znení neskorších predpisov.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Prosím poradiť ohľadom účtovania ochr. známky. Zaregistrovali nám ju 4.2.2005
    výdavky súvisiace s OZ som mala na 041.Bolo to 10000
    Zaúčtovala som to takto:
    014/041 10000
    551/074 10000
    Je to dobre? Ide mi o to, že keď to je taká malá suma, či to treba zaúčtovať na 014. Alebo to záleží aj od smernice?

    evelien je offline (nepripojený) evelien

    evelien
    McMarti
    Ma niekto skúsenosti s fakturovaním ochrannej známky? Jedná sa o to, že niekto si podal na zaregistrovanie ochrannej známky ktorá je skoro zhodná s logom našej firmy. Dotyčná osoba k fakturácii nepredložial nič ani to či má schválenu svoju ochrannu známku len si vyučtovala u našej firmy 500 000Sk za používanie. Nakoľko loga sú skoro zhodné ja nepovažujem túto fakturáciu za opodstatnenu, nakoľko som aj zistila že ochranná známka dotyčnej osoby je v konaní, čiže nieje zaregistrovana. Čo by ste mi poradili ako sa zachovať, poprípade nejaký kontakt na osobu čo má takúto skúsenosť.
    Ďakujem
    Zavolaj p. Lutringovej - 048/4300393. Tá je nesmierne milá a doteraz mi vo všetkom poradila. Keď ti neporadí ona, verím tomu, že ťa doporučí niekam ďalej. A ak si nepozerala, tak mrkni na to, ktorá firma bola skôr založená: či tá jeho, alebo vaša. A ešte otázka: to vaše logo vám robila nejaká reklamka? Neviem, možno je to blbosť, ale napadlo ma také niečo, ako duševné vlastníctvo, autorské práva .... Ak vznikla jeho spol. neskôr ako vaša, dalo by sa to napadnúť a ešte by som aj poslala list na ÚPR.
    PS: nie som právnik, ja len tak tým svojím sedliackym rozumčekom :-)

    miha je offline (nepripojený) miha

    miha
    neviete mi niekto prosim poradit ako na to ked chceme zaregistrovat nazov a logo na ochrannu znamku? kolko to stoji a postup. Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.