Zavrieť

Porady

Odpočet DPH

V 11/2004 sme na základe upomienky nášho dodávateľa zistili, že nemáme uhradené dve faktúry, ale ich ani nevedieme v účtovníctve. Po zaslaní fa sme zistili, že tieto sú z 03/2004 a 12/2003. Je potrebné podať dodatočné daňové priznanie k DPH k príslušným mesiacom, alebo si uplatniť odpočet DPH teraz v 11/2004? Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Podľa mňa netreba dod. priznanie, rok 2003 a marec 2004 = museli byť faktúry zaúčtované, aby som si mohla uplatniť odpočet.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ano, pripájam sa - podmienkou pre uplatnenie DPH na vstupe bolo zaúčtovanie daňového dokladu, čo nemáte. Zaúčtujete v 11/2004 a uplatníte za 11/2004.
    Ale z hľadiska DPPO pozor na faktúru za 12/2003.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mám občas rovnaký problém ako rema s jedným dodávateľom už roky. Nemienime kvôli nemu každý 1/4 rok robiť opravné DPH , zaúčtujeme všetky "urgované" faktúry s aktuálnym dátumom (aj DPH), keď nám ich dodajú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.