Zavrieť

Porady

cestovné v zahraničí PHM

Zdravím všetkých poradákov,
mam problém pri vyúčtovní SC do čiech keď zamestnanec používa svoje súkromné vozidlo. Neviem ako má spracovať SC keďže mu patrí náhrada za PHM v cudzej mene až po precestovaní 350 km za hranicami. To ma spraviť 2 cesťáky, jeden v skk po hranice +350km, a druhý v czk na ostatné km a diéty? Prosím pomôžte ak môžte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kekisha
    Zdravím všetkých poradákov,
    mam problém pri vyúčtovní SC do čiech keď zamestnanec používa svoje súkromné vozidlo. Neviem ako má spracovať SC keďže mu patrí náhrada za PHM v cudzej mene až po precestovaní 350 km za hranicami. To ma spraviť 2 cesťáky, jeden v skk po hranice +350km, a druhý v czk na ostatné km a diéty? Prosím pomôžte ak môžte.
    Nemusí robiť 2 cesťáky, na jednom môžu byť uvedené nároky aj v 2 menách - u nás to tak bežne robíme.

    Náhradu za prejazdené km a PHM osobitne za tuzemské km a km v zahraničí vypočíta na osobitnom papieri, ktorý priloží k vyúčtovaniu. Vo vyúčtovaní len v kolonke "cestovné" uvedie v jednom riadku náhradu v SKK a v ďalšom riadku náhradu v CM.

    Veď aj tak musí po riadkoch rozpísať čas strávený v tuzemsku a čas po prechode hranicami, tak priestoru tam je dosť.

    kekisha je offline (nepripojený) kekisha

    kekisha
    Dakujem. Ale ako to dam potom do 2-och pokladní do CZK a SKK to si prefotím a dam do jednej pokladne skk z odkazom ze original je pri doklade xxxx v czk - tato prakticka cast mi vcelku nie je jasná.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kekisha
    Dakujem. Ale ako to dam potom do 2-och pokladní do CZK a SKK to si prefotím a dam do jednej pokladne skk z odkazom ze original je pri doklade xxxx v czk - tato prakticka cast mi vcelku nie je jasná.
    Ak si k dokladom od pokladne dávate celý cesťák, tak môžeš aj tak. My to riešime výdajkovým dokladom, kde je odvolávka na číslo cesťáku.

    Vždy je lepšie cesťák prefotiť a dať do 2 pokladní, ako z jednej cesty vyhotovovať 2 vyúčtovania. To by sa mohlo javiť ako 2 cesty a aj náhrada by sa musela možno inak počítať.

    Veď si predstav, že by cesta viedla napr. cez 3 krajiny s rozdielnou menou vyúčtovania (napr. CZ, AT, CH) a plus náhrada za tuzemsko, tak potom by si chcela vyhotoviť 4 vyúčtovania?

    kekisha je offline (nepripojený) kekisha

    kekisha
    Dakujem za pomoc, ja som to prebrala po kolegyni a ona to od nich chcela no mne sa to zdalo zbytocne tak preto pytam rady:-)
    Pekny den.

    cestovné v zahraničí PHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.