Zavrieť

Porady

Daňové výdavky po zaplatení

Je po "novom" niečo také? Prešla som §19 len tak letmo, ale nenašla som to. Predtým to bol §24 ods.3.

Ďakujem
Usporiadat
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Nájomné , odplaty /provízie/ za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené.
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

A ktorý je to §?
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

§ 19 ods.4 ZDP
0 0
Annamac Annamac

Annamac je offline (nepripojený) Annamac

Ale ešte aj §17 ods.21 - zmluvné pokuty,poplatky z omeškania a úroky z omeškania.
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

A platí to aj pre tento rok tak, ze tieto náklady sú daňovými nákladmi roku 2004 vtedy, ak budú zaplatené do konca januára 2005?

Ďakujem.
0 0
Fajdy Fajdy

Fajdy je offline (nepripojený) Fajdy

Nie, musia byť zaplatené do 31.12.2004.
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

Ako moze byt sprostredkovanie za december vyfakturovane a zaplatene v decembri?

Ďakujem.
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

Vie mi niekto poradiť, prosím?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

betty
Vie mi niekto poradiť, prosím?
Napr. Ak Vám dodávateľ vystaví faktúru 31.12.2004 a vy ju zaplatíte v hotovosti alebo poštou. Pečiatka na poštovej poukážke je dôkazom, že úhrada bola uskutočnená v r.2004.
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

Dodavatel mi vyfakturuje sprostredkovanie za december az v januari. Cize si to dam do danovych nakladov az v roku 2OO5?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

betty
Dodavatel mi vyfakturuje sprostredkovanie za december az v januari. Cize si to dam do danovych nakladov az v roku 2OO5?
Áno, § 19 ods.4 o tom jasne hovorí, že sa to zahrnie do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené, t.j. ako píšete bude až r.2005. Takže účtovné náklady r.2004, daňové náklady r.2005.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Ale to platí, len ak je dodavateľ FO
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

Áno, Sany má pravdu. Mám to odsúhlasené aj s pani Cenigovou.

Ďakujem za pomoc.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Prajem prijemny den,

porosim o rychlu radu, som zufala pretoze neviem co mam na rychlo koncom roka urobit.uctujeme v JU, objednali sme tovar ktory mal byt dodany do 28.12. chceli sme ho zaplatit v hotovosti z pokladne, dnes mi bolo povedane ze z technickych dovodov bude tovar doruceny-dodany 3.1.2005 je to tovar z CR /nie sme platca DPH/ firma v CR mi navrhla ze nam urobia zalohovu fakuru s dnesnym datumom a ja si mam urobit VPD tiez s dnesnym a tympadom si mozem dat do nakladov-vydavkov zaplatenu zalohovu fakturu aj napriek tomu ze tovar dostanem neskor.prosim vas pekne viete mi povedat ci je to spravne a uznatelny vydavok do r.2004 i ked nemam tovar?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Prajem prijemny den,

porosim o rychlu radu, som zufala pretoze neviem co mam na rychlo koncom roka urobit.uctujeme v JU, objednali sme tovar ktory mal byt dodany do 28.12. chceli sme ho zaplatit v hotovosti z pokladne, dnes mi bolo povedane ze z technickych dovodov bude tovar doruceny-dodany 3.1.2005 je to tovar z CR /nie sme platca DPH/ firma v CR mi navrhla ze nam urobia zalohovu fakuru s dnesnym datumom a ja si mam urobit VPD tiez s dnesnym a tympadom si mozem dat do nakladov-vydavkov zaplatenu zalohovu fakturu aj napriek tomu ze tovar dostanem neskor.prosim vas pekne viete mi povedat ci je to spravne a uznatelny vydavok do r.2004 i ked nemam tovar?
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

Majka, asi nepoteším ...

zákon o dani z príjmu §17 ods. 12 pís. b) hovorí:

Súčasťou základu dane daňovníka s príjmami podľa §6, ktorý účtuje v sústave JÚ alebo ktorý vedie evidenciu podľa §6 ods. 11, alebo uplatnňuje výdavky podľa
§ 6 ods. 10, je:
a) ...
b) poskytnutý alebo prijatý preddavok, a to v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k splneniu dodávky tovaru, služby alebo iných plnení, na ktorých úhradu bol prijatý alebo poskytnutý.

Podľa môjho názoru teda tento výdavok nie je možné v roku 2004 uznať ako daňový, ale až v roku 2005, kedy bude dodávka tovar, na ktorú bol tento preddavok poskytnutý, splnená.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem,dakujem velmi pekne idem mrknut paragraf.
0 0
MMM MMM

MMM je offline (nepripojený) MMM

Suhlasim, ze je to vydavok az v roku 2005. Tiez uctujem o.i. aj v JU a podmienkou je dodanie tovaru al.sluzby no a sucasne aj jeho uhrada.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Sany
Ale to platí, len ak je dodavateľ FO
Len sa uistim, všetky tieto veci uvedené v :
1. § 19 ods.4 ZDP - Nájomné , odplaty /provízie/ za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené.
2. §17 ods.21 - zmluvné pokuty,poplatky z omeškania a úroky z omeškania.

sa myslia len na dodávateľov - FO ?

Právnickým osobám sa uznávajú do nákladov proste všetky dodávateľké faktúry od PO aj keď sú nezaplatené a aj keď sú to hore uvedené služby.
Je tak ?
Naposledy upravil Katarína STR : 27.01.05 at 07:48
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ty, a ak mám dodávateľa služby za rok 2004 FO ale z ČR ?
Vzťahuje sa to zaplatenie aj na zahraničné osoby ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať