Zavrieť

Porady

Dve vozidlá v nákladoch

Kúpili sme v novembri auto na leasing. Checem sa opýtať môžem v Jú mať za november a december v nákladoch cestovné náhrady /PHM a 6,2Sk/km/ u jedného auta, ktoré nie je v majetku firmy a odpisy a ostatné náklady /leasingový úrok + poistka atď/ u nového auta? Nechce sa mi platiť cestná daň len na december a tak by som používala novem. dec. auto nezaradené v majetku firmy. Len neviem ako by sa na to pozerala daňová kontrola, lebo v nákladoch budem mať odpisy leasingového auta za november a december.Viete mi poradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    podla mna ak budes mat leasing v nakladoch tak musis za dva mesiace zaplatit aj cestnu dan resp. dan z motorovych vozidiel.
    ak by si danovemu uradu oznamila ze auto nebudes tie dva mesiace pouzivat na podnikanie mohli by spochybnovat naklad suvisiaci s platbou leasingu.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Či je alebo nie je MV zaradené v majetku firmy nie je rozhodujúce pre daň z MV, ak sa používa na dosiahnutie príjmov. MV sa musí využiť na dosiahnutie príjmov (t.z. musia byť vedené jazdy na tomto MV), aby daň z MV, leasingové splátky a odpisy z MV mohli byť uznané ako daňové výdavky.

    žužika je offline (nepripojený) žužika

    ??? žužika
    Podľa mňa čo sa týka auto vo firme sú väčšinou len dve možnosti:
    1, Auto je zaradené v majetku firmy - t.j. či už je kúpené v hotovosti, alebo na leasing je v majetku firmy - musím zaplatiť daň z motorových vozidiel ak si chcem zahrnúť do daňových nákladov (výdavkov) PHM, parkovné, opravy, odpisy , alebo iné náklady súvisiace s prevádzkou auta.
    2, Auto niej v majetku firmy - tak daň z motorových vozidiel ja ako firma neplatím, taktiež si nemôžem dať do daňových nákladov (výdavkov) žiadne PHM, opravy, odpisy,... Ale vždy dávam do nákladov náhradu za používanie tohto auat t.j. amortizáciu 6,20Sk a priemernú spotrebu podľa tech. preukazu

    Dve vozidlá v nákladoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.