Zavrieť

Porady

Zdaniteľná osoba

Ahojte!
Vie mi niekto bližšie vysvetliť, ako mám chápať zdaniteľnú osobu v súvislosti s registračnou povinnosťou? Konkrétne sa mi jedná o to, že jeden človek je sám konateľom v dvoch s.r.o. Obrat sa má počítať za každú s.r.o zvlášť, alebo v zmysle zákona... že zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek činnosť...? A ešte aby som to viac domotala.. daná osoba je aj podnikateľom na základe živnostenského oprávnenia :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    esprit je offline (nepripojený) esprit

    esprit
    Podľa môjho názoru, pokiaľ ide o s.r.o., každá je samostatná právnická osoba a obraty si sleduje každá samostatne a pokiaľ ide o živnostníka, ten si sleduje obraty aj ako živnostník aj ako súkromná osoba a spočítava ich. (§3 ods. 1 a 2.)

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    ja si to tiež tak myslím, ale ked som počula jeden takýto názor, skoro som odpadla...

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Určite sa sledujú obraty každého zvlášť. Pri FO sa do obratu nezahrňuje príjem zo závislej činnosti. Ale v každom prípade sú to všetko tri rôzne osoby.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    esprit
    Podľa môjho názoru, pokiaľ ide o s.r.o., každá je samostatná právnická osoba a obraty si sleduje každá samostatne a pokiaľ ide o živnostníka, ten si sleduje obraty aj ako živnostník aj ako súkromná osoba a spočítava ich. (§3 ods. 1 a 2.)
    Esprit čo myslíš tou súkromnou osobou, vysvetli mi to prosím.

    esprit je offline (nepripojený) esprit

    esprit
    Tou súkromnou osobou myslím "bežný občan - nepodnikateľ". Ak má napríklad príjmy z prenájmu majetku, ktorý nemá zahrnutý v obchodnom majetku ako SZČO, tak tieto príjmy z prenájmu sleduje spoločne s obratom, ktorý má ako SZČO. Uviedla som odvolávku na § 3 ods. 2, čo sa rozumie ekonomickou činnosťou (v poslednej vete je uvedené, že za podnikanie sa považuje aj využívanie hmotného a nehmotného majetku na účely dosahovania príjmu z tohto majetku.) Samozrejme, že do obratu nezarátavajú príjmy zo závislej činnosti §3ods.3.
    Naposledy upravil esprit : 03.12.04 at 20:35 Dôvod: dĺžeň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.