Zavrieť

Porady

požičanie mobilného telefónu

Naša firma každý mesiac fakturuje do Čiech druhej firme zapožičanie mobilného telefónu a fakturuje to s DPH, čo sa mi nejak nezdá. Lebo nájom hnuteľného majetku patrí do §15, ods.8, čo znamená, že miesto dodania služby je v zahraničí. Takže by sme mali fakturovať bez dph, nie? Mám správny názor?
Naposledy upravil jana87 : 03.12.04 at 11:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Jani, myslím, že máš pravdu. V pondelok pozriem poznámky zo školenia. Služby ma totiž tiež zaujímajú, ale nie som schopná si to pamätať, zatiaľ.

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Myslím, že Vaša firma postupovala podľa paragrafu 15 ods.1 zákona o DPH, kde miestom dodania služby je miesto, kde má dodavateľ služby svoje sídlo..., z ktorého službu dodáva.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    A nemala by priurčení miesta dodania služby postupovať podľa § 15. ods.7., ak služba patrí do § 15.8 tak asi ano. Čo na to experti na DPH.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Jana87, práve som sa vrátila zo školenia o DPH a keďže ma tiež zaujímajú hlavne služby, tak môžem povedať, že v tvojom prípade máš pravdu.

    Dôležité je pre koho robíte službu podľa § 15 ods.8 - v tomto prípade pre českú firmu takže miesto dodania je ČR. Vy sa nemusíte registrovať v ČR. FA vystavujete bez DPH a česká firma to dodaní a nie je dôležité či je alebo nie je plátca DPH v ČR (ak je tak dodaní a uplatní odpočet, ak nie je tak len dodaní bez nároku na odpočet).

    požičanie mobilného telefónu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.