Zavrieť

Porady

Rodinný prislušnici- naklady

Ake výdavky si môžem uplatniť na dospelých synov ak ešte navštevuju školu beriem na nich rod.pridavky a uplatnim si aj uľavu na dani.
Môžem niečo vykazať vo forme mzdy alebo brigady?A čo manželka?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Kľudne urobiť DBPŠ na deti a na manželku DVP. Chalani donesú potvrdenie zo školy a podpíšu Vyhlásenie k dani, aby nemuseli platiť daň. Pozor len na hranicu 3000,- pre odvod do ZP za študenta. U manželky, ak je zamestnaná inde, tak z DVP daň 19% a 0,8% úrazové poistenie. Čiastka u nej nie je obmedzená.

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    môže byť dohoda na 3000/mesačne uzatvorená na celý rok, ked v mesiaci jún,júl

    neodrobil student nič, teda nemal žiaden príjem. Do náplne práce stačí
    napísať pomocné ekonomické práce a práce na PC?

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Pri DBPŠ to môže byť uzatvorené na celý rok, iba za uvedené mesiace nebude nič vyplatené a tým ani s tým spojené dalšie odvody. V zmluve mbude uvedené, že odmena za skutočne odpracovaný čas, prípadne odvedenú prácu.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ale v mesiacoch, keď študent nepracoval, treba do soc. poisťovne odovzdávať aj nulové výkazy. Tak som sa to dozvedela v sociálnej poisťovni, keď som začala so zamestnávaním dohodárov (DVP a DBPŠ) a tak to robím.

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Na DOBŠ môžu byť odmeňovaní aj študenti stredných škoôl?Niekde sa mi zdá som počula, že štatút študenta má len VŠ-kolák?

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Synovia sú stredoškoláci a brigádovali na základe DBPŠ.
    Aj na internetovej stránke Študentského servisu sú podmienky - denné štúdium na SŠ alebo VŠ a vek od 16 rokov. Zamestnávajú študentov na DVP aj DBPŠ.
    Naposledy upravil accad : 03.12.04 at 11:57 Dôvod: študenstský servis

    Rodinný prislušnici- naklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.