Zavrieť

Porady

Zdanenie príjmu zo zahraničia

Poraďte mi, prosím ako si má zdaniť slovenský občan príjem (honorár) zo zahraničia (ČR), ktorý mu bol vyplatený brutto?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Ja by som to dala do § 8 ZDP ako náhodilý príjem. Nič tým nepokazíš. Ak to aj nebude v správnom §, dôležité je, že sa to zdaní, keď to už musí urobiť.

    Na základe akej zmluvy to má, ešte z toho sa dá vychádzať.

    betty je offline (nepripojený) betty

    betty
    Má to myslím ako umelecký honorár. A neodvádza sa to v ČR? Je to pre mňa španielska dedina. Ďakujem.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Preštuduj si zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR. Ale myslím, že ak mu to nezdanili v ČR tak asi postupovali podľa svojich predpisov, to by som videla ako ich problém. Ale dala by som to do daň. priznania v SR.
    Naposledy upravil Nike : 07.12.04 at 15:36

    janka je offline (nepripojený) janka

    janka
    prosím vás kde by som našla zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenie s Nemeckom, bola som na stránke ministerstva spravodlivosti(Jaspi) a vôbec mi to tam nenašlo, prosím súrne.....

    Helenah je offline (nepripojený) Helenah

    Helenah
    Podstatná je zmluva, ale nič nepokazíš ak to dáš do ostatných príjmov.Pozor na prepočítací kurz.K 31.12.2004 bol 1,255.Pre ČR môžeš použiť dva spôsoby: buď vyňatie príjmov alebo započítanie dane zaplatenej v zahraničí, podľa toho čo je pre daňovníka výhodnejšie.Vo všeobecnosti lepšie vychádza vyňatie príjmov.Vo všeobecnosti Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia vychádzajú v Zbierke zákonov. Skúste pohľadať v starých ročníkoch.Niektoré sú staré i niekoľko desiatok rokov.Príjemný deň

    Petronella je offline (nepripojený) Petronella

    strkam nos aj tam kam nemam....aj do uctovnictva ;-) ...viac Petronella
    Tu najdete tie zmluvy ........http://www.akont.sk/dp_zmluvy.php Pekny den!
    Naposledy upravil Petronella : 23.03.05 at 06:53 Dôvod: chyba v linku

    Helenah je offline (nepripojený) Helenah

    Helenah
    Janka tebe patrila len tá druhá časť mojej odpovede.Som rada, že už medzitým ti Petronela poradila.Majte sa dobre dievčatá

    cecetka je offline (nepripojený) cecetka

    cecetka
    Prosim je rozdiel vo vyplnovani DP za rok 2005 ked niekto pracoval vely rok v Anglicku a niekto celyrok v USA I dan vynata a dan zapoctom/
    dakujem moc?!!!! som tu prvy krat

    cecetka je offline (nepripojený) cecetka

    cecetka
    Prosim surne o odpoved : Je rozdiel medzi podanim DP ked niekto pracuje cely rok v USA a niekto v Anglicku,vdaka

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Tlačivo DP je rovnaké, ide iba o iný spôsob výpočtu dane. Vypĺňajú sa rôzne riadky DP. Navedie Ťa k tomu aj predlač v jednotlivých riadkoch. Pre USA sa dajú použiť vzorové príklady na zdaňovanie príjmov z ČR (pre zdaňovanie príjmov z ČR sa používa metóda zápočtu dane takisto ako pre USA).

    robika je offline (nepripojený) robika

    robika
    Rada by som sa taktiez nieco opytala ohladom danoveho priznania, ja som odpracovala v anglicku cely rok 2006. Musim podat danove priznanie na slovensku? Ide o to ze v anglicku je danovy rok od 6.aprila do 5.aprila nasledujuceho roka. Nie som SZCO. Prijmy som mala zdanovane preddavkami.
    Dakujem za pomoc.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    robika Pozri príspevok
    Rada by som sa taktiez nieco opytala ohladom danoveho priznania, ja som odpracovala v anglicku cely rok 2006. Musim podat danove priznanie na slovensku? Ide o to ze v anglicku je danovy rok od 6.aprila do 5.aprila nasledujuceho roka. Nie som SZCO. Prijmy som mala zdanovane preddavkami.
    Dakujem za pomoc.
    Doplň info - kde máš trvalý pobyt? Ak v SR, podávaš DP v SR z celosvetových príjmov.

    K nesúladu zdaňovacích období:
    § 45 Zákona o dani z príjmov
    (2) Ak plynú daňovníkovi príjmy zo zdrojov v zahraničí, ktorého zdaňovacie obdobie je iné ako v Slovenskej republike, a v lehote na podanie daňového priznania podľa § 49 nemá doklad o zaplatení dane od správcu dane v zahraničí, uvedie v daňovom priznaní predpokladanú výšku príjmov plynúcich zo zdrojov v zahraničí a daň pripadajúcu na tieto príjmy za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie.

    glglgl je offline (nepripojený) glglgl

    glglgl
    Prosim o radu, mam výplatné pásky zo Slovinska ktorým vobec nerozumiem su tam rozne sumy, napr. brutto , netto, a neviem co mam povazovat za zdanitelnu mzdu, nemá s tymto niekto skusenost,poradte prosim.Mzda sa skladá z roznych dodatkov , diet, prispevkov a mam z toho proste gulas. Dakujem za info.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Treba pozvať klienta, nech priloží ruku k dielu .
    Potrebuješ zistiť hrubý príjem, poistné a daň. Všetko ostatné je nepodstatné.

    glglgl je offline (nepripojený) glglgl

    glglgl
    Ten klient je moj muz a ten vobec sa do toho nevyzna. Cize hruba mzda by mala byt Brutto ???Aj ja si to tak myslim.

    monika31 je offline (nepripojený) monika31

    monika31
    Prosím vás vie niekto poradiť, či treba zdaniť príjem z odmeny za pracu pri vyskume v Rakusku v atomovej elektrarni, ktora podlieha pod OSN? Mam doklad od atomovej agentury, ze tento prijem je oslobodený od dane. Zdaniť , alebo nezdaniť. Ak áno tak v SR?
    dakujem vam vsetkym, zatial som si v tejto sekcii nasla vsetko, co som potrebovala
    a prajem vam krasny a uspesny den

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.