Zavrieť

Porady

Povinné zmluvné poistenie

Prosím o radu. Vedieme JU od poisťovne sme obdržali zloženku na zaplatenie zákonného poistenia za motorové vozidlo za obdobie 22.12.04 - 23.12.2005. Môžeme toto zákonné poistenie (vyplýva zo zákona) zaúčtovať celé do nákladov v roku 2004 alebo musím adekvátnu čiastku preniesť do nákladov až v roku 2005? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    V JÚ, čo zaplatiš - to máš v nákladoch! Aj ja mam zaplatené predplatné za poradcu na rok 2005 a ide to do výdavkov. Zdá sa mi, že iba pri nájomnom vopred sa robia nejaké korekcie.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    my toto poistenie rozrátavame na pomernú časť r.2004 a r.2005 a nielen PZP ale aj havarijné ak prechádza rokmi



    opravaaaaaa nevšimla som si to JU toto je v PU

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Už tu bolo niekde spomínané, že predplatné na budúci rok ide do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane až budúci rok, nie tento. Tak teraz kde je pravda?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Viď link: http://www.porada.sk/showthread.php?...t=predplatn%E9.
    Ale u Poradcu na r. 2005 je asi špecifická situácia, lebo tam už začína vychádzať r. 2005 v roku 2004.
    To poistné ide asi tiež do r. 2005, hoci je to nefér, lebo platí sa každý rok a v r. 2003 som ho zaplatila za r. 2004 a dala som ho do nákladov r. 2003. A takto v r. 2004 vlastne nebudem mať v nákladoch poistenie auta.

    A Dada, servis na r. 2005 za POHODU, keď ho zaplatíš v r. 2004 (teda ja ho chcem zaplatiť už v tomto roku), zaúčtuješ ho v JÚ až do r. 2005?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    bea
    Viď link: http://www.porada.sk/showthread.php?...t=predplatn%E9.
    Ale u Poradcu na r. 2005 je asi špecifická situácia, lebo tam už začína vychádzať r. 2005 v roku 2004.
    To poistné ide asi tiež do r. 2005, hoci je to nefér, lebo platí sa každý rok a v r. 2003 som ho zaplatila za r. 2004 a dala som ho do nákladov r. 2003. A takto v r. 2004 vlastne nebudem mať v nákladoch poistenie auta.

    A Dada, servis na r. 2005 za POHODU, keď ho zaplatíš v r. 2004 (teda ja ho chcem zaplatiť už v tomto roku), zaúčtuješ ho v JÚ až do r. 2005?
    No veď to práve neviem. Som zmätená z toho, že niektoré výdavky roka 2004 si môžeš uplatniť až v roku 2005. A neviem, či toto tam patrí. Chcelo by to nejako vyselektovať, čo do tohto roka, čo do budúceho roka. :-(((((

    jana je offline (nepripojený) jana

    jana
    Treba si dať pozor aj na náklady v JU, lebo od leta je v zákone, že sa musia náklady časovo rozlišovať. Je nutné sledovať na konci roka, či sa nezmení legislatíva.
    Naposledy upravil jana : 08.12.04 at 12:52

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    V JÚ zákonné poistenie zaplatené v roku 2004 na rok 2005 je daňový náklad, tak ako píše Susan.
    Jana

    Povinné zmluvné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.