Zavrieť

Porady

automobil a ukoncenie podnikania

prosim o radu - v pripade, ze zivnostnik chce ukoncit svoju zivnost a ma v majetku firmy automobil na leasing, ktory ukoncil pred rokom.ako uctovat automobil pri ukonceni zivnosti (jednoduche uctovnictvo).dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Ak už ten leasing skončil a nechcete už o aute účtovať ako o firemnom /napr.benzín,opravy../, tak automobil treba vyradiť z majetku napr. z dôvodu opotrebenia a urobiť zmenu majiteľa v technickom preukaze na Inšpektoráte /teraz tam máte uvedené IČO firmy, potom bude rodné číslo/ , prípadne zmenu poistky...

    misa2 je offline (nepripojený) misa2

    misa2
    Dakujem za odpoved.a este by som sa rada opytala, ze v pripade, ked prevedie ten automobil, na dopravnom inspektorate, na sukromnu osobu (seba), tak mi nie je celkom jasne, ci sa to moze urobit len tak (akoze bez nejakeho financneho vyrovnania).alebo ci musi dat to auto ohodnotit a potom ho "akoze predat" (cize zivnostnik XY ho preda sebe ako sukromnej osobe XY) a ten (zivnostnik) prijem za to auto musi dat do prijmu v uctovnictve, alebo nemusi? lebo sa mi celkom nezda, ze by bolo mozne, ze vlastne automobil z firmy si moze clovek "len tak" nechat (ked uz je na nom ukonceny leasing) iba na zaklade prepisu na inspektorate. .vopred vdaka

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Nebude ho vôbec sám sebe predávať, len ho vyradí z majetku a "len tak" si ho nechá, iné by to bolo pri predaji inej osobe alebo firme, tam by to mala byť aspoň cena obvyklá na trhu-t.j. nejaký odhlad napr. z autobazáru a tú by potom zdaňoval.

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    misa2
    tak to je radostna sprava. dakujem za odpoved a prajem pekny den.
    Ďakujem, rovnako aj Vám pekný deň a samé radostné správy !

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Pre. RENE

    Ak auto už mám vyradené z majetku firmy a mám ho v osobnom vlastníce 3 roky od vyradenia z firmy. Chcem ho teraz predať. Bude to môj príjem ?
    Ďakujem

    karbanová je offline (nepripojený) karbanová

    karbanová
    Keď auto vyradíte z obchodného majetku a zabezpečíte prepis na Dopr.inšpekt. POZOR!!!! : ak by ste ho predali do 5 rokov od vyradenia z obchodného majetku firmy,tak Vám celá hodnota predajnej ceny vstupuje do danového základu podľa § 8 zákona o dani z príjmov.t.j. musíte podať v roku predaja daň.priznanie aj keď už budete
    mať zrušenú živnosť , ale z tohto príjmu vám neplynie odvod do SP a ZP.Z uvedeného vyplýva aj pre ostatných živnostníkov , ktorí chcú predať vozidlo zaradené do obchod. majetku a nechcú si z dôvodu tohto príjmu zvyšovať VZ pre poistné, treba ho najprv vyradiť z obchodného majetku / aj prepis na DI / a potom predať - príjem § 8.

    Prajem šťastné kilometre!!!!!!

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    ďakujem za odpoveď. tak som to aj ja vedela, ale istota je guľomet. Iveta

    automobil a ukoncenie podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.