Zavrieť

Porady

Kúpa HIM v decembri a odpisy

Poradíte? - ak kúpim HIM v 12 mesiaci - ako účtujete? - odpis musím účtovať mesačne, alebo ročne? - čo môžem dať do nákladov?
napr. auto za 400 000 kúpim v hotovosti, dám si daňové odpisy sa rovnajú účtovným, rovnomerný odpis, môj SW mi vyrátal oboje 100 000,- z čoho mi vyplýva, že aj keď som ho kúpila v 12 mesiaci ide do nákladov 100 000,- je to OK? - dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Je to asi diskutabilné, ÚO by sa mali účtovať mesačne, aj logicky by správne bolo zaúčotvať ÚO len za 12/2004. Do daňových nákladov ti ide DO, čo je v tvojom prípade tých 100 tis. Takže aj keď sa ti rovnajú DO a UO, asi by som do účtovníctva zaúčtovala len časť pripadajúcu na jeden mesiac. Aj keď nie je zakázané aby sa UO=DO, mohlo by to byť na pokutu za nesprávne vedenie účtovníctva.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Ja by som si vyrátala koľko mi asi mesačne auto najazdí km,koľko sa asi opotrebuje za ten 1 mesiac.Podľa toho by som robila ÚO. V daň.priznaní by som upravila DO,tak ako to hovori zákon o dani z príjmu.SW robia iba daň.odpisy nie účtovné.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja účtujem 1/12 vstupnej ceny ako účtovný odpis. V mojom SW - POHODA - sa dá uviesť odpisový plán a tak sa ÚO nerovnajú DO.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    V účtovnom odpisovom pláne by som si stanovila koľko rokov predpokladam
    auto používat, napr. 5 rokov. Tak 400 tis.:60 mes. = 6.667 Sk by bol odpis účtovný za 12/2004. Daňový odpis je tych 100 tis.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    účtovný odpis si môžeš zahrnúť len vo výške 1/12 ročného UO, nakoľko ho používaš od 12 mesiaca, daňový podľa zákona o dani z príjmu, v daňovom priznaní urobíš prepočet medzi UO a DO

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    moc ďakujem všetkým,
    ale i tak som to vštko preskúšala v SW - a mne počíta aj daňové aj účtovné odpisy - poharla som sa s tým a keď som mu zadala, že chcem odpisovať mesačne dal mi v 12 odpis 100 000 aj daňový aj účtovný rovnako ako keď som mu zadala, že chcem odpisovať 1x ročne. zauímavé, nie? - musím dať otázku priamo im, nech som si istá. Mám OMEGU - inak fajn, lebo mi robí ihneď aj Interné doklady...

    no a ešte opravujem - skúsila som inú vec:, ak mu zadám, odpisy s POSUNOM - a to bude správne i podľa všetkých príspevkov, tak mi ráta účtovný 1/12 a daňový 100 000. Tak je to jasné :p
    Naposledy upravil sway : 07.12.04 at 16:32 Dôvod: pokročenie

    Kúpa HIM v decembri a odpisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.