Zavrieť

Porady

KNIHA JAZD

Pekný deň všetkým !
Robím knihu jázd pre advokáta, ktorý ma auto zapísané vo firme. Každý deň má niekoľko pojednávaní a rokovaní mimo kanceláriu v BA a niekedy aj mimo BA. Mám aj program od ACORY. Mám nasledovnú otázku :
1. Musím v Trasách uvádzať presné adresy - ulice, kde bol na rokovaní ? Ja tam doposiaľ uvádzam len BA - mesto. Myslíte si, že to bude postačujúce pre D. kontrolu ?

Ak SZČO - architekt, ktorý nemá auto vo firme, chce zaraďovať do účtovníctva ( JÚ ) - aj PHM + náhrady od 1.11.2004, musí mať dáku objednávku, resp. dáky doklad, že bol za klientom ?

ĎAKUJEM JELA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Je nešťastie robiť knihu jázd za užívateľa auta . Každý výdavok očakáva aj príjem (i keď možno v nedohľadne). V prípade advokáta existuje zmluva alebo dohoda o zastupovaní predpokladám. Stačilo by napísať BA-mesto, alebo BA-ZA, do zátvorky meno klienta.
    V prípade architekta by som doporučovala objednávku.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ja som sa stretla s prípadom, že v audítorskej firme museli v rámci daňovej kontroly prepísovať knihy jázd zo systému BA (mesto) -
    sídlo firmy Nevädzová (BA) ku klientovi firma xy Nezábudkova ul.(BA)
    Nezábudková - Ševčenkova DU BA II.
    Ševčenkova DU BA II.- Klincova ELITA ...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Čakám reakcie ostatných poradcov, ktorí účtovali a absolvovali kontrolu svojim klientom či kamarátom (advokátom, notárom, umelcom,poradcom, školiteľom,sprostredkovateľom.... a iným živiacim sami seba) ........ak mali ich klienti či kamaráti kontrolu........čo všetko im kontrola lustrovala a ako vyžadovala mať vypísanú knihu jázd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.