Zavrieť

Porady

Obrat -registrácia pre DPH

Ahojte,


mám jednu otázku.
Spoločnosť má dve autá, ktoré prenajíma, za jedno auto refakturuje aj PHM (nákum cez CCS registrovaných na spoločnosť) a ďalej má aj nejaké prijaté úroky z pôžičiek.
Zarátava sa do obratu refakturácia??
A čo tie úroky? Tie nie??

Ďakujem za pomoc :-)
Naposledy upravil Vera : 07.12.04 at 11:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Refakturácia už neexistuje, ty mu predávaš phm, takže do obratu áno. Úroku určite tiež do obratu zaratávaš. Ak sa staneš platiteľom DPH, úrok bude v rovine oslobodené a budeš počítať koeficient.

    karbanová je offline (nepripojený) karbanová

    karbanová
    PHM a prenájom áno , ale úrok z pôžičky nie.To nie je v zmysle zákona o DPH služba.Urok ti nebude vstupovať ani do koeficientu.Dnes som to riešila na školení s Ing. Rojíkovou z DR .

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    karbanová
    PHM a prenájom áno , ale úrok z pôžičky nie.To nie je v zmysle zákona o DPH služba.Urok ti nebude vstupovať ani do koeficientu.Dnes som to riešila na školení s Ing. Rojíkovou z DR .
    Úrok síce nevstupuje do koeficientu, to je fakt, ale úroky z pôžičiek sa do obratu započítavajú. Pozri usmernenie k §4 ods.9 (dnes mi prišlo) a je tam veta - výnosy(príjmy z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa §37 zákona, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa §39 zákona, sa zahŕňajú do obratu...... A výnosy z finančných služieb sú predsa úroky...

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Predsa ak ide o príležitostné fin. služby /čiže ak príležitostne niekomu požičiaš
    peniaze/ tak tieto úroky určite nepôjdu do obratu.
    A ani do koeficientu.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Peniaze sme naozaj požičali príležitostne - takže do obratu dám len vyšlé faktúry vrátane "refakturácie" ...

    Ďakujem za pomoc

    karbanová je offline (nepripojený) karbanová

    karbanová
    Úroky nie sú výnosy z finančných služieb a nepatria do obratu ani koeficientu, lebo v zmysle § 10 odst.2 sa nepovažujú za dodanie služby.Je to už doplnené v novele zákona o DPH.

    Obrat -registrácia pre DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.