Zavrieť

Porady

Účtovanie na dokladoch

DELI DELI

DELI je offline (nepripojený) DELI

Práve preberám s kolegom či na bankových výpisoch pri jednotlivých účt.prípadoch má byť predkontácia na aký účet platba ide. Ja účtujem aj na ban.výpisoch aj na iných dokladoch najskôr ručne a potom to nahrám do programu. On tvrdí,že to netreba a že to tak robia aj v iných účtovných firmách. Čo na to vravíte ostatní...?
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

na bankové výpisy neúčtujem, iba nahrám do programu, výtlač potom prikladám k bankovému výpisu
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Tiež nepíšem na bankový výpis, ale "šibeničky" vytlačím z PC ku každému výpisu. Podliehame zo zákona auditu a zatiaľ boli všetci audítori spokojní.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
súhlas s janouGT - tiež tak.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Ja uctujem na bankovych vypisoch, auditorka nemala namietky.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Práca naviac. Ale aj tak dobre.
0 0
Zaira Zaira

Zaira je offline (nepripojený) Zaira

Aj ja účtujem na bankových výpisoch a až potom nahadzujem.....
Viem že je to práca naviac ale ja to robím radšej tak.
Pekný deň :-)
0 0
Majus Majus

Majus je offline (nepripojený) Majus

holka
Ja tiež účtujem na výpisoch, často hľadám dozadu nejakú platbu a takto keď prechádzam výpisy, mám to aj s mojimi poznámkami a viem sa v tom rýchlo orientovať. Ale v princípe je to podľa mňa jedno.
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Tak DELI ak ti to mám zhrnúť, myslím, že sme sa zhodlí, že či to je na výpise, alebo nie dôležité je aby to bolo správne. Takže je to na tebe.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

ja učtujem na vypisoch, je mi to lepšie, ale povedalasom si, že na vyšlé fa
nebudem ručne pretože ich je 150 mesačne a stále to isté. Naša pani auditorka mi to vytkla, že musím ručne. Ale ja sa bránim a nebudem ručne ani za svet, je to predsa z PC vytlačené pri tom a PC nám má uľahčiť prácu nie zdvojnásobiť. Takže ručne si účtujem len tam, kde to považujem za potrebné hlavne pre mňa.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Som po kontrolach aj na DPH,aj na DP.Ja účtujem na bankovom výpise.V fa,si tlačím so zaúčtovaním.D fa.si robím ručne,mám urobené tabulky v exeli tie lepím potom na došlé fa.Všetko bolo OK pri kontrolach.
0 0
DELI DELI

DELI je offline (nepripojený) DELI

Ďakujem všetkým za vaše názory. Takže to je cekom jedno či to tam bude alebo nie.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Predpis účtovania na OF alebo DF (lepený, pečiatkovaný al.iný) sa mne vidí zbytočný, keď účtujem ja sama. Vidím ho ako potrebný len tam, kde jedna osoba vie účtovať (tá napíše predpis) a druhá, ktorá účtovať nevie (len to hádže do počítača). Tento názor mám aj na písanie, či nepísanie na bankový výpis. Iné ovšem je, ak sa to musí robiť z dôvodu zákona o účtovníctve pre konkrétne formy účtovných jednotiek.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

prosím Vás auditorka mi tvrdí že musím ručne predkontovať všetky účt.doklady. Ja to z časových dôvodov nerobím a napr. za 90 vyšlých fa vytlačím predkontáciu z programu. Trošku som naštvala niekoho, kto mi v afekte vytkol, že neúčtujem podľa zákona o účtovníctve - chcem sa brániť. Mám pravdu, že nemusím kontovať ručne? ďakujem,L.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Lenuška
prosím Vás auditorka mi tvrdí že musím ručne predkontovať všetky účt.doklady. Ja to z časových dôvodov nerobím a napr. za 90 vyšlých fa vytlačím predkontáciu z programu. Trošku som naštvala niekoho, kto mi v afekte vytkol, že neúčtujem podľa zákona o účtovníctve - chcem sa brániť. Mám pravdu, že nemusím kontovať ručne? ďakujem,L.
a čo hovorí zákon o účtovníctve? je tam niekde napísané, že to musí byť ručne? v § 11 je napísané, že k účtovnému zápisu musí byť pripojený podpisový záznam osoby zodpovednej za vykonanie účtovného zápisu...a nie, že to musí byť ručne :-)
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

ďakujem. budem sa snažiť ísť na to jemne, lebo pani auditorka je jemne háklivá a trvá na svojom. Verím však, že to skonfrontujeme diplomaticky. Ale...
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Mne chodí výpis raz mesačne /z banky/ a keby som tam mala spraviť 50 a viac šibeničiek, prípadne tabuľky, asi by som musela písať cez čísla na bankovom výpise.

Ja si banku nahrávam priebežne z internetu a keď mi príde výpis /originál/ z banky, len ho založím, skontrolujem s účtovníctvom a vytlačím zaúčtovanie. Neúčtujem ručne.

Taktiež vystavené faktúry, vytlačím si faktúru aj so zaúčtovním. Neúčtujem ručne.

Jeden rok som aj prijaté faktúry neúčtovala ručne. Vytlačila som si zoznam účtovaní a nastrihala ho podľa čísla faktúr a len polepila na faktúry. Bolo to rýchlejšie, ako písať na každú faktúru ručne. DU mi na to nič nepovedal. Bolo to zaúčtované, bolo, tak čo.
0 0
Fanny Fanny

Fanny je offline (nepripojený) Fanny

Dovoľte, aby som reagovala na túto tému.
Ustanovenie § 10 ods. 1 g) hovorí, že účtovný doklad musí obsahovať označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v PÚ, ak to nevyplýva z programového vybavenia. Aj bankový výpis je účtovný doklad, preto musí obsahovať označenie účtov. Či ručné, alebo vytlačené z programu a pripnuté, prilepené, atď., to je jedno. Treba len splniť požiadavku zákona.
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Fanny
Dovoľte, aby som reagovala na túto tému.
Ustanovenie § 10 ods. 1 g) hovorí, že účtovný doklad musí obsahovať označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v PÚ, ak to nevyplýva z programového vybavenia. Aj bankový výpis je účtovný doklad, preto musí obsahovať označenie účtov. Či ručné, alebo vytlačené z programu a pripnuté, prilepené, atď., to je jedno. Treba len splniť požiadavku zákona.
...Tiež som toho názoru. Už som sa zľakla, že len ja som taký poctivec, aj my máme na bankovom výpise z Tatrabanky niekedy aj 200 položiek, ale ja ich poctivo všetky kontujem, rovnako aj všetky vyšlé,došlé faktúry ,pokladňu,interné doklady a tak...
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Používate pri tom aj analytiku ? Ja len na bank. výpis napíšem napr. 321/221, alebo VF 311/602,343 a pod.
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Yvvetta
Používate pri tom aj analytiku ? Ja len na bank. výpis napíšem napr. 321/221, alebo VF 311/602,343 a pod.
...nápodobne...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať