Zavrieť

Porady

Externé štúdium

Zamestnanec začal štúdium externou formou - každý týždeň v piatok. Prosím, poradte, čo všetko k tomu potrebujem, ako mám ten deň vykazovať a všetko okolo toho potrebujem. Ešte som taký prípad nemala, neviem ako ďalej postupovať, na čo si dať pozor. ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ide o dohodu. Buď mu umožníte študovať, alebo si vyberie dovolenku, v najhoršom prípade neospravedlnená absencia. Riešenie môže byť ostatné dni nadčasovať.

    tinusa je offline (nepripojený) tinusa

    tinusa
    myslím, že je to dosť dobre rozobraté v pokyne k uplatneniu výdavkov na vzdelávanie a rekvalifikáciu do daňových výdavkov podľa §19 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Ďakujem všetkým za rady. Môžte mi niekto "prilepiť" dohodu medzi zamestnancom a zamestnávateľom? Máte to niekto?

    klaudia je offline (nepripojený) klaudia

    klaudia
    Ahojte,

    chcem sa vas opytat, som v 4 roc. - studujem na VŠ - externe. Chcem si so zamestavatelom uzavriet dohodu o studiu popri zamestnani. A v § 155 zakonniku práce je napisane, ze zamestnanec sa zaväzuje zotrvat po skonceni štúdia u zamestnávateľa určitý čas v prac.pomere..

    Aky určitý čas by to mal byť? Ked uzavriem dohodu v 4 roc., tak v dohode bude, ze sa zavazujem zotrvat 2 roky /4 a 5 roc. mi umozni pracovat na N firmy/ po skonceni studia u zamestnavatela?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    klaudia
    Ahojte,

    chcem sa vas opytat, som v 4 roc. - studujem na VŠ - externe. Chcem si so zamestavatelom uzavriet dohodu o studiu popri zamestnani. A v § 155 zakonniku práce je napisane, ze zamestnanec sa zaväzuje zotrvat po skonceni štúdia u zamestnávateľa určitý čas v prac.pomere..

    Aky určitý čas by to mal byť? Ked uzavriem dohodu v 4 roc., tak v dohode bude, ze sa zavazujem zotrvat 2 roky /4 a 5 roc. mi umozni pracovat na N firmy/ po skonceni studia u zamestnavatela?
    Štandardne sa uzatvára dohoda na umožnenie štúdia popri zamestnaní, kde ZĽ hradí náklady (t. j. platené voľno ZCa a pod.) s tým, že ZC ostane po skončení štúdia pracovať u ZĽa určitú dobu, zvyčajne toľko, koľko študoval. (V tvojom prípade 2 roky po skončení štúdia.) Ďalej sa ZC zaväzuje, ak skončí PP skôr zo strany ZCa, uhradiť príslušnú časť nákladov ZĽovi, resp. jeho pomernú časť.

    klaudia je offline (nepripojený) klaudia

    klaudia
    Dakujem! A este sa chcem opytat, robim mzdy, ked si budem brat volno na skusku.. tak v mzdovom programe mam v kalendari moznost štúdium, škola označenie K. To budem davat, ked si vyberiem volno? Ten den by mi mal soft.rátať z priemernej mzdy?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    klaudia
    Dakujem! A este sa chcem opytat, robim mzdy, ked si budem brat volno na skusku.. tak v mzdovom programe mam v kalendari moznost štúdium, škola označenie K. To budem davat, ked si vyberiem volno? Ten den by mi mal soft.rátať z priemernej mzdy?
    Tak neviem aký máš soft, nepoviem ti ani aké označenie. Niečo ako platené voľno s priemernou mzdou.

    PS: Ja napr. som mala v dohode umožnené brať si voľno na skúšku 1 deň + 2 dni predtým na učenie. Ide o dohodu! Samozrejme na opravné skúšky už som musela brať dovolenku.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    klaudia
    A musela si doniest zamestnavatelovi index, ako podklad k vyplatam?
    Tuším áno, prefotili si ho.
    Iveta Matlovičová
    ak ale nemáš dohodu, ako na to upozornila GAbi03, dáš zamestnancovi študijné voľno neplatné - teda poskytneš mu voľno, ak s tým ako zamestnávateľ súhlasíš, ale bez náhrady mzdy, príp. sa môžeš s ním dohodnúť, aby si to nadpracoval, ale mu jednoducho povieš, že si musí zobrať dovolenku.
    Ja som študovala externou formou, ale bez dohody, a vždy to bolo v rámci dovolenky, príp. piatky som si nadpracovala v rámci týždňa.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Ale pozor, ak dáš voľno bez náhrady mzdy - tam by to bolo komplikované, stále by trebalo RLFO na SP prerušenie - alebo sa mýlim?

    klaudia je offline (nepripojený) klaudia

    klaudia
    Ja viem, ze ked nebudem mat dohodu tak neplatene volno.. To viem ze je komplikovane.. Doteraz som to mala tak, ze mohla som ist do skoly a platil mi za to. Len pre mna je lepsia dohoda, lebo ked budem v 5 roc. tak tam sa pripravujem na zaverecnu skusku a ked budem mat dohodu tak mozem sa pekne doma ucit, a mam za to aj zaplatene../a budem to mat oficialne potvrdene../

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.