Zavrieť

Porady

Soc.fond - prečerpanie

Účtujem v JU. Každý mesiac na účet SF odvádzame 0,6% z hr. miezd.
Soc.fond čerpáme iba ako príspevok na stravné lístky.
Teraz na Vianoce sme zakúpili darčekové poukážky pre zamestnancov. A zakúpili sme ich oveľa viac ako vykazujeme tvorbu SF.
Na účte soc. fondu (tvorba soc.fondu) sme mali napr. 20 tis. a my sme kúpili poukážky v celkovej sume 30 tis.
Čo s tým ? Vie mi niekto poradiť ? Vôbec neviem ako s abhájim pri kontrole.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Vďaka Vierka za odpoveď.
    Ja to dám ako nedaňový náklad. Mňa len zaujíma, či mi môže nejaká kontrola to vytknúť, že na nákup lístkov sme použili soc. fond, ktorý vlastne neexistuje.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Dávnejšie som na Poradu dala otázku, či môžem aktuálne, v priebehu roka "zadotovať" sociálny fond z nerozdeleného zisku. Odpoveď vtedy bola - áno. Máte nerozdelený zisk "na sklade"?. Ja som vtedy pri kladení otázky chcela príspevkom zo SF pokryť DPH zo stravných lístkov, ktoré sú s DPH nakupované (nemyslím províziu za sprostredkovanie) a musí ju platiť zamestnanec. Dúfam, že sa k tvojmu problému ešte niekto vyjadrí.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Nákup darčekových poukážok zúčtuješ zo soc. fondu iba do jeho výšky, čiže ak tam máte 20 tis., tak rozúčtuješ faktúru :
    472 AU/ 321 AU 20 tis.
    518 AU /321 AU 10 tis. ako nedaňový náklad, a tým pádom budete mať soc. fond vyčerpaný.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Zuzka
    Nákup darčekových poukážok zúčtuješ zo soc. fondu iba do jeho výšky, čiže ak tam máte 20 tis., tak rozúčtuješ faktúru :
    472 AU/ 321 AU 20 tis.
    518 AU /321 AU 10 tis. ako nedaňový náklad, a tým pádom budete mať soc. fond vyčerpaný.
    Yvvetta, však účtuje v JÚ :-)

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Vďaka za upozornenie, táto moj rada je nanič. To je deformácia, mne je milšie PU. Takže by som to účtovala takto: 20 tis. čerpanie soc. fondu a 10 tis. nákl. neovplyv.ZD.
    Naposledy upravil Zuzka : 11.12.04 at 11:13

    Soc.fond - prečerpanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.