Zavrieť

Porady

Prevod obchodného podielu

Prosím Vás o radu pri prevode obchodného podielu. Nie som si istá, či je prevod obchodného podielu dodaním služby, či tovaru, či podlieha DPH. Prosím Vás, pomôžte, kto viete. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    sarmantna
    Prosím Vás o radu pri prevode obchodného podielu. Nie som si istá, či je prevod obchodného podielu dodaním služby, či tovaru, či podlieha DPH. Prosím Vás, pomôžte, kto viete. Ďakujem.
    Prevod obchodné podielu sa považuje za zdaniteľné plnenie, ktoré je platiteľ povinný zdaniť daňou z pridanej hodnoty. Príjem z prevodu obchodného podielu sa zahrnie do základu dane. Pokiaľ ide o možnosť uplatnenia daňového výdavku, za daňový výdavok sa v zmysle § 19 ods.2 písm.g bod 1 ZDP považuje výdavok vo výške obstarávacej ceny, ale len do výšky príjmov z predaja, pričom každý predaj sa posudzuje jednotlivo.

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Prosim a v zmysle akeho §zakona o DPH sa k prevodu obchodneho podielu uplatnuje DPH?
    Nie je prevod obchodneho podielu oslobodeny podla §39?

    sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

    sarmantna
    Danila, ďakujem za odpoveď, ale podľa mňa nie je správna. Marta L aj Vám ďakujem za odpoveď, nakoniec som sa k tomu dopátrala a zistila som, že je to podľa § 39 oslobodené, uvádza sa do riadku 5 a 6 daňového priznania, ale neovplyvňuje koeficient.

    Prevod obchodného podielu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.