Zavrieť

Porady

Ignorovanie VS

Účtovníci,čo by ste povedali na to ,keby vo firme v PU ignorovali na prijatých platbách variabilné symboly a platby by priraďovali k pohľadávkam tak ako to firme vyhovuje?Išlo by to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Bez dohody písomnej alebo telefonickej (či faxom)s protistranou by som to nerobila.

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    VS sú na to aby sa platby lepšie identifikovali ale z hľadiska samotného účtovania nie sú dôležité. Musí sedieť suma, to stačí.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    to si teda neviem celkom dobre predstaviť, aký bol z toho bol "guláš". A ešte by som chcela vedieť, či by na to povedali pri kontrole daňováci.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ja si navyše neviem predstaviť, ako potom vyzerá odsúhlasovanie si pohľadávok a záväzkov - niektoré firmy to robia pravidelne a to aj vtedy, keď nemajú túto povinnosť zo zákona.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Veď o to ide,čo by povedali daňováci.Máme faktúry za tovar a penalizačné-ak by som časťou penalizačných v tomto roku "splatil" tovarové a v roku 2005 tovarovými zase penalizačné,bol by v tom trošku chaos ale menší DZ.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Nesúhlasím s Kori. U nás, keby som neúčtovala prijaté platby podľa VS, nastal by totalny chaos. Keď máme vyfakturovaných napr. 100 faktúr v rovnakej sume, čo by sa stalo? No nedopátrala by som sa, kto mi zaplatil a kto nie!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.