Zavrieť

Porady

Valuty.

24.1.2004 išiel majiteľ do Srbska.
Z účtu na Sk,vybral 41067,-Sk. Zaúčtovala som to 261/221.100
podtým je napísané 1000 EUR

Potom 28.1.2004 mám na BV napísané:
VE POS nákup v zahraničí 1985,16
Pod tým je napísané:12.596. HUF
Účtovala som to 355/221.100.Je to takto dobre zaúčtované?
Teraz mám ako ďalej postupovať. Nemám s týmto skúsenosti,za celý rok mám len 3 takéto položky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    K prvému prípadu 1000 EUR potom prijal do valutovej pokladne?, Ak nie a na niečo ich minul, tak to malo byť tiež ako záloha na 335, nie 261. Ak doloží doklad o nákupe, alebo cesťák - tým sa to vyúčtuje 5xx/335.
    K druhému prípadu - nevyzerá to tak, že platil v zahraničí kartou? AK áno malo byť účtovanie 261/221 a keď dá doklad o nákupe účtuješ 5xx/261.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Baby prosím Vás vôbec si neviem poradiť s devízovím účtom.
    Počula som,že ho musím viesť aj v SKK aj V EUR. Dotáciu na účet mám 1000 EUR pod tým je napísané že je to 41 067,-Sk.V účtovníctve mám vytvorený devízový účet.Ale ako mám toto účtovať v SKK?Mám si vytvoriť nejaký podúčet?

    betty je offline (nepripojený) betty

    betty
    Pohyby na devízových účtoch účtujem v cudzej mene aj v SKK (dovoľuje mi to program). V SKK to dostanem, ak cudziu menu prepočítam kurzom NBS zo dňa pohybu na účte. Podľa mňa nie je potrebný ďalší podúčet.

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Áno je povinnosť viesť s CM aj v SK - mal by to riešiť software. Aký používaš?

    betty je offline (nepripojený) betty

    betty
    Ak je na SKK účte pohyb v cudzej mene - zaúčtuješ to v takej výške, v akej je to odpočítané/pripočítané (podľa výpisu).

    čiže výber:
    - ak máš SKK účet a vyberáš 1 000 EUR a na výpise je 41 067,- tak v účtovníctve je to SKK 41 067,-
    - ak máš EUR účet a vyberáš 1 000 EUR - na výpise máš iba 1 000 EUR a do účtovníctva to dostaneš (napr. včera) ako 38 958,- (kurz NBS 14.12.04).

    Dúfam, že to robím správne.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Mám MRP.V účtovníctve mám vytvorený účet 221.200 a aj valutovú pokladňu.Na bankovom výpise som účtovala pohyb v EUR. napr. - 100 EUR,alebo -0,01 EUR úrok.
    Ako to mám dostať do účtovníctva v SKK?

    Auditorka mi povedal,že do účta mám dať kurzom komerčnej banky tak ako mám na výpise.Len na konci roka mám zostatok prepočítať na kurz NBS.
    Naposledy upravil Luna : 15.12.04 at 15:00

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Luna, ak Ti účtovanie v cudzej mene nedovoľuje softvér (nemáš zvlášť kolónku), potom stačí ak si sumu v cudzej mene vpíšeš do poznámky, ak tam máš miesto. Treba však upozorniť autora soft. na túto povinnosť.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    ...trochu sme sa stretli v príspevkoch - musíš účtovať v Sk (aj v EUR, ako som písala)a podľa mňa - prepočítavať kurzom NBS pri každom pohybe na EUR účte ako píše Betty.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Áno,už som na niečo došla program mi robí nejaké prepočty na EUR a aj na SKK.To je to čo som hladala.Teraz musím zistiť ako to funguje.Zatiaľ ďakujem všetkým za pomoc.Možno sa ešte ozvem.

    Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

    Vlasta
    Robím tiež v MRP, viete niekto, ako dostať bankovú knihu v EUR, lebo mne to nejako neide. Výpis z banky mám v EUR a bankovú knihu len v prepočte na Sk.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Účtuje tu niekto v MRP devízový účet? Pripájam sa k otázke Vlasty.
    Naposledy upravil Luna : 16.12.04 at 12:32

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.