Zavrieť

Porady

Vykon prace - odpracovane dni

Potrebujem radu: za odpracovane dni sa povazuje aj dovolenka a P, podla § 144 ods. 3, ak to potrebujem na ucel vypoctu dovolenky a tam sa posudzuju odpracovane dni.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Dovolenkový priemer sa počítal zo skutočne odpracovaných dní, nezapočítaval sa tam príjem ani dni za D a P. Teraz je to iné?

    hunakova je offline (nepripojený) hunakova

    začínajúca účtovníčka hunakova
    danusi
    Dovolenkový priemer sa počítal zo skutočne odpracovaných dní, nezapočítaval sa tam príjem ani dni za D a P. Teraz je to iné?

    Aj ja by som chcela vedieť odpoveď. Ďakujem.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Autorka textu sa pýtala na odpracované dni na účel výpočtu nároku na dovolenku a nie na dovolenkový priemer.
    Ak sa jedná o dovolenkový priemer tak tam sa tieto dni nepočítajú,počítajú sa len skutočneodpracované dni + nadčasy+sviatky ak sú preplácané mesačnou mzdou nie ako náhrady mzdy.

    Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

    Marti.ka
    katkas
    Potrebujem radu: za odpracovane dni sa povazuje aj dovolenka a P, podla § 144 ods. 3, ak to potrebujem na ucel vypoctu dovolenky a tam sa posudzuju odpracovane dni.
    Podľa mňa sa v par. 144 ods. 3 neuvádza, že sa P považuje za výkon práce. Takže napr. pri dovolenke za odpracované dni, ak by mal zamestnanec odpracované 21 dní a 1 P dovolenka by mu podľa mňa nevznikla, keďže nemal odpracované 22 pracovných dní.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Marti.ka
    Podľa mňa sa v par. 144 ods. 3 neuvádza, že sa P považuje za výkon práce. Takže napr. pri dovolenke za odpracované dni, ak by mal zamestnanec odpracované 21 dní a 1 P dovolenka by mu podľa mňa nevznikla, keďže nemal odpracované 22 pracovných dní.
    Ak za P považujeme prekážky v práci, tak v §144 ods.3 písm. a/ sa o.i. hovorí, že ako výkon práce sa považuje čas, keď zamestnanec nepracuje pre prekážky v práci.

    Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

    Marti.ka
    Nechcem nikoho zavádzať. Niekoľkokrát som si prečítala túto časť zákona a zakaždým sa mi zdá jeho výklad iný. Citujem : " Ako výkon práce sa posudzuje čas, keď zamestnanec nepracuje pre prekážky v práci s výnimkou času pracovného voľna poskytnutého na žiadosť zamestnanca, ak sa vopred dohodlo jeho nadpracovanie, a času, po ktorý bola práca prerušená pre nepriaznivé poveternostné vplyvy." Ak má niekto čas a chuť to rozobrať, rada by som poznala váš názor na túto "vetičku".

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    katkas
    Potrebujem radu: za odpracovane dni sa povazuje aj dovolenka a P, podla § 144 ods. 3, ak to potrebujem na ucel vypoctu dovolenky a tam sa posudzuju odpracovane dni.
    1. Ak chceš zistiť nárok na dovlenku za príslušný rok - teda či poskytovať podľa § 102 pomernú časť ročného nároku / počet celých mesiacov krát 1/12 ročného nároku) alebo za odpracované dni § 105, tak vtedy sa dovolenka aj prekážky považujú za odpracované dni. Započítavaš ich do počtu 60 dní v kalendárnom roku - § 101 ods.1.
    2. Ak chceš zistiť priemerný zárobok, ktorým sa prepočítava výška náhrady za dovolenku, tak do vzorca nepočítaš počet dní vyčerpanej dovolenky a počet dní prekážok v rozhodujúcom období a tiež nezapočítavaš náhradu v SKK vo výpočte.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Marti.ka
    Nechcem nikoho zavádzať. Niekoľkokrát som si prečítala túto časť zákona a zakaždým sa mi zdá jeho výklad iný. Citujem : " Ako výkon práce sa posudzuje čas, keď zamestnanec nepracuje pre prekážky v práci s výnimkou času pracovného voľna poskytnutého na žiadosť zamestnanca, ak sa vopred dohodlo jeho nadpracovanie, a času, po ktorý bola práca prerušená pre nepriaznivé poveternostné vplyvy." Ak má niekto čas a chuť to rozobrať, rada by som poznala váš názor na túto "vetičku".
    Neviem, kde tam vidíš, že prekážka v práci nie je výkonom práce. Ja vidím opak (viď tučné).

    Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

    Marti.ka
    No. veď sa na mňa hneď nehnevajte, baby. Mňa len zmiatlo to, že ako výkon práce sa posudzuje čas, keď zamestnanec nepracuje pre prekážky v práci s výnimkou času pracovného voľna poskytnutého na žiadosť zamestnanca, napr. 141 ods.2.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Marti.ka
    No. veď sa na mňa hneď nehnevajte, baby. Mňa len zmiatlo to, že ako výkon práce sa posudzuje čas, keď zamestnanec nepracuje pre prekážky v práci s výnimkou času pracovného voľna poskytnutého na žiadosť zamestnanca, napr. 141 ods.2.
    My sa nehneváme .
    Lenže ďalej veta pokračuje :"ak sa vopred dohodlo jeho nadpracovanie", čo pri platenóm P sa nedá dohodnúť. Tá časť vety znamená, že ak sa dohodne neplatné voľno, ktoré sa nadpracováva, tak výkonom práce je ten čas, kedy sa nadpracováva, nie kedy je neplatené voľno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.