Zavrieť

Porady

DPH pri Zahr.došlej faktúre na prelome mesiaca

Prosím PORADCOVIA - neviem to tu nájsť - bola o tom debata,mám :
došlú ZAHRANIČNÚ faktúru za tovar.
vystavená, 26,11,2004 - vštky 3 dátumy od zahraničného dodavateľa mám 26,11,2004, ale príjem dokladu i tovaru mám 7,12,2004 !! - v DPH si uplatním aj odpočet aj povinnosť? v 11/2004 ???? - Keby tu bol náhodou OLDI - ako to robí - ak má také prípady v OMEGE? dííííííííík.

alebo ma niekto navigujte kde sa o tom hovorilo.
Naposledy upravil sway : 11.12.04 at 16:14 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    DPH kurz NBS v deň vystavenia faktúry, záväzok kurz NBS v deň prijatia faktúry.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Paula
    DPH kurz NBS v deň vystavenia faktúry, záväzok kurz NBS v deň prijatia faktúry.
    Toto mi je jasné, ale mne ide o DPH či aj vstup aj výstup !!!! - v starej terminológii, - bola tu niekde o tom debata,že ľudia si museli napríklad uplatniť vstup - to je jasné, ale výstup v ďalšom období - také čosi sa mi marí a nemám istotku.

    katka je offline (nepripojený) katka

    katka
    DPH vstup aj výstup 26.11. kurzom NBS a do účtovníctva kurzom NBS v deň splnenia dodávky(podla zmluvy).

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    katka
    DPH vstup aj výstup 26.11. kurzom NBS a do účtovníctva kurzom NBS v deň splnenia dodávky(podla zmluvy).
    dám to tak ďakujem

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    sway
    Prosím PORADCOVIA - neviem to tu nájsť - bola o tom debata,mám :
    došlú ZAHRANIČNÚ faktúru za tovar.
    vystavená, 26,11,2004 - vštky 3 dátumy od zahraničného dodavateľa mám 26,11,2004, ale príjem dokladu i tovaru mám 7,12,2004 !! - v DPH si uplatním aj odpočet aj povinnosť? v 11/2004 ???? - Keby tu bol náhodou OLDI - ako to robí - ak má také prípady v OMEGE? dííííííííík.

    alebo ma niekto navigujte kde sa o tom hovorilo.
    Ahoj sway,
    vidím, že odpoveď si už dostala, ja len doplním, ako to robím v OMEGE.
    Takže takéto prípady mávam bežne, v podstate väčšinu. Takže dátumy zadáš pekne tak, ako sú na faktúre, kurz ti OMEGA (pokiaľ ich máš naimportované) hodí podľa dátumu vystavenia, tento dátum bude = dátum VDP. Keď to chcem dať ešte do novembra, tak tak ako píše katka. Keď až v decembri, t.j. podľa toho, kedy mi fa prišla, tak urobíš jednu korekciu, a to v ostatných údajoch nastavíš DUD na 7.12. a pre istotu zaškrtni aj nemeniť DUD. Ale u teba to môžeš v pohode dať do novembra. Nepôjdem do detailov, ak máš nejakú otázočku, napíš, najlepšie do porada k software... Pekný deň!

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Oldi
    Ahoj sway,
    vidím, že odpoveď si už dostala,


    dííííík, už je to OK !

    DPH pri Zahr.došlej faktúre na prelome mesiaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.