Zavrieť

Porady

Ktoré odpisové skupiny?

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
mohlo by byt: 2 – 36 29.56 Ostatné účelové stroje ?, nevies kod produkcie? nic ine som nenasla
ja by som to dala asi do dvojky, ale radsej sa opytaj na DU,
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Neviem kód produkcie. :-((((
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Ja to mám v dvojke.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Dvojka, máme tiež také mašiny. :-)
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... ale vás tu je strojárov, hm? Aj my to máme v dvojke :-)))
0 0
Jana411 Jana411

Jana411 je offline (nepripojený) Jana411

A do akej skupiny by ste zaradili miešačku farieb?
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Prosím Vás do akej odpisovej skupiny patria kamery (na budove-ochrana majetku)? Je to 2. odpisová skupina? Ďakujem.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
anka1
Prosím Vás do akej odpisovej skupiny patria kamery (na budove-ochrana majetku)? Je to 2. odpisová skupina? Ďakujem.
Je to 2. odpisová skupina Kod KP 32.30.33
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Dada
Môj večný problém. Do ktorej odpisovej skupiny zaradiť
1. Sústruh?
2. Frézu nástrojársku?

Ďakujem.
Je to oboje v 2. odpisovej skupine pod kodom klasifikacie produkcie 29.42.2
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Jana411
A do akej skupiny by ste zaradili miešačku farieb?
Miešačka farieb je predpokladam v podstate váha ktorá presne dávkuje množstvo farby podla potreby. Ja by som to asi zaradil medzi meracie pristroje a to pod KP 33.2 a to je v 1. odpisovej skupine.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Prosím o radu - do ktorej odpisovej skupiny by ste zaradili snežnú frézu motorovú? Keď som pozerala klas.produkcie - vychádzalo mi to na 29.32.65, t.j. 1.odp.skupina, ale ak by to bolo zaradené na 29.42.2 - potom 2.odp.skupina. Ja osobne by som to zaradila do 2.odp.skupiny.
Vopred ďakujem za potvrdenie alebo vyvrátenie môjho návrhu.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
ondrejvla
Prosím o radu - do ktorej odpisovej skupiny by ste zaradili snežnú frézu motorovú? Keď som pozerala klas.produkcie - vychádzalo mi to na 29.32.65, t.j. 1.odp.skupina, ale ak by to bolo zaradené na 29.42.2 - potom 2.odp.skupina. Ja osobne by som to zaradila do 2.odp.skupiny.
Vopred ďakujem za potvrdenie alebo vyvrátenie môjho návrhu.
Vlasti,
mala by to byť 2. odpisová skupina 34.10.54 Motorové vozidlá na špeciálne účely ( v KP je uvedená skupina 34.10.53 ako Motorové vozidlá určené na jazdu po snehu, ale v ZDP toto číselné označenie chýba ).
Naposledy upravil ajobs : 27.12.05 at 22:47
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

ondrejvla
Prosím o radu - do ktorej odpisovej skupiny by ste zaradili snežnú frézu motorovú? Keď som pozerala klas.produkcie - vychádzalo mi to na 29.32.65, t.j. 1.odp.skupina, ale ak by to bolo zaradené na 29.42.2 - potom 2.odp.skupina. Ja osobne by som to zaradila do 2.odp.skupiny.
Vopred ďakujem za potvrdenie alebo vyvrátenie môjho návrhu.
Vlasta, informácia je neúplná. O akú frézu ide - o tzv. "jednomužný" stroj ako napr. krovinorez, ručná motorová kosačka či rezačka asfaltu alebo "samochodný" stroj s vodičom ?
V prvom prípade by som to asi dal pod položku 1-17 Prílohy č. 1 ZDP s uvádzaným kódom produkcie 29.40.5 - Ručné náradie pneumatické alebo so vstavaným motorom. Len tu je problém - príloha sa v poznámke 2 odvoláva na KP v znení vyhlášky ŠÚ SR č. 632/2002 Z.z. ktorý "...je rozhodujúci na zaradenie hmotného majetku do odpisovaj skupiny". Sranda je v tom, že spomínaná vyhláška 632/2002 už kód 29.40.5 uvádzaný v ZDP neobsahuje, bol len v jej znení z roku 1995...
Ak by šlo o "samochod" - podľa mňa by mal spadať pod KP 29.52.30 - Ostatné stroje pre povrchovú ťažbu (vo vysvetlivkách k tomuto kódu sa uvádzajú aj snehové pluhy a frézy). Prípadne pod kód 34.10.54 Motorové vozidlá na špeciálne účely, i. n.
Ale najlepšie by bolo kontaktovať výrobcu stroja a od neho si písomne vyžiadať kód produkcie.
P.S. Do kódu 29.42.2 by som to nedával - sú to sústruhy a frézy na obrábanie kovov,
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
andrej_rv
Vlasta, informácia je neúplná. O akú frézu ide - o tzv. "jednomužný" stroj ako napr. krovinorez, ručná motorová kosačka či rezačka asfaltu alebo "samochodný" stroj s vodičom ?
V prvom prípade by som to asi dal pod položku 1-17 Prílohy č. 1 ZDP s uvádzaným kódom produkcie 29.40.5 - Ručné náradie pneumatické alebo so vstavaným motorom. Len tu je problém - príloha sa v poznámke 2 odvoláva na KP v znení vyhlášky ŠÚ SR č. 632/2002 Z.z. ktorý "...je rozhodujúci na zaradenie hmotného majetku do odpisovaj skupiny". Sranda je v tom, že spomínaná vyhláška 632/2002 už kód 29.40.5 uvádzaný v ZDP neobsahuje, bol len v jej znení z roku 1995...
Ak by šlo o "samochod" - podľa mňa by mal spadať pod KP 29.52.30 - Ostatné stroje pre povrchovú ťažbu (vo vysvetlivkách k tomuto kódu sa uvádzajú aj snehové pluhy a frézy). Prípadne pod kód 34.10.54 Motorové vozidlá na špeciálne účely, i. n.
Ale najlepšie by bolo kontaktovať výrobcu stroja a od neho si písomne vyžiadať kód produkcie.
P.S. Do kódu 29.42.2 by som to nedával - sú to sústruhy a frézy na obrábanie kovov,
Andrej, ide o snehový pluh a frézu, nie je to MV na špeciálne účely, jeho cena je 69 000,- Sk, nemám žiadne doklady k tomu, len DF od predajcu. Konateľ mi povedal, že to má dve rúčky, pohon je motorový a ovláda to jeden pracovník, ale nie je vodič.
Na fúrik s motorom sa mi to nezdá....
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
vlasti.. predstav si taký pluh poháňaný motorom..toto je niečo v tom duchu, len to odhŕňa sneh...
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

ondrejvla
Andrej, ide o snehový pluh a frézu, nie je to MV na špeciálne účely, jeho cena je 69 000,- Sk, nemám žiadne doklady k tomu, len DF od predajcu. Konateľ mi povedal, že to má dve rúčky, pohon je motorový a ovláda to jeden pracovník, ale nie je vodič.
Na fúrik s motorom sa mi to nezdá....
Je to teda čosi podobné, ako napr. motorová rezačka asfaltu - 2 kolesá, rúčky a pešujúci chlap, čo pridáva plyn. Ja som to zaradil do 29.40.5, ale ten kód už v KP neexistuje. Len v prílohe zákona o dani z príjmu...
Ak je konateľ ochotný dať peniaze na kolok (tuším 200,- Sk), najlepšie by bolo poslať žiadosť o zatriedenie na ŠÚ SR (s popisom stroja, obrázkom resp. kópiou DF), zvykli to vybavovať rýchlo. Toto zatriedenie je DÚ povinný akceptovať.
Ak nie, v štatistickom číselníku PRODSLOV (podrobnejší ako číselník KP) sú snehové pluhy a frézy zaradené do kódu 29.52.30 (položka 2-31 prílohy ZDP - 2.odpisová skupina), ak to zaradíš sem, hádam nič nepokazíš, v 3.skupine to určite nebude.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
andrej_rv
Je to teda čosi podobné, ako napr. motorová rezačka asfaltu - 2 kolesá, rúčky a pešujúci chlap, čo pridáva plyn. Ja som to zaradil do 29.40.5, ale ten kód už v KP neexistuje. Len v prílohe zákona o dani z príjmu...
Ak je konateľ ochotný dať peniaze na kolok (tuším 200,- Sk), najlepšie by bolo poslať žiadosť o zatriedenie na ŠÚ SR (s popisom stroja, obrázkom resp. kópiou DF), zvykli to vybavovať rýchlo. Toto zatriedenie je DÚ povinný akceptovať.
Ak nie, v štatistickom číselníku PRODSLOV (podrobnejší ako číselník KP) sú snehové pluhy a frézy zaradené do kódu 29.52.30 (položka 2-31 prílohy ZDP - 2.odpisová skupina), ak to zaradíš sem, hádam nič nepokazíš, v 3.skupine to určite nebude.
Andrej ja som už s konateľom o tom hovorila, nie je ochotný platiť nič navyše, a naviac sa "vzrušil" už len pri predstave, že by mu mal niekto niečo zatriediť. Vraj sú to blbosti, a nebude platiť nič naviac. Zatriedila som to do kódu 29.52.30 do 2.odp.skupiny. Ďakujem veľmi pekne za radu.
A ešte sa spýtam, na ktorej stránke hľadáš štatistický číselník PRODSLOV?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

ondrejvla
A ešte sa spýtam, na ktorej stránke hľadáš štatistický číselník PRODSLOV?
Je to v číselníkoch na stránke ŠÚ SR: http://www.statistics.sk/webdata/slo...prodslov05.htm
Samotný číselník výrobkov je v exceli (zipovaný) - treba kliknúť na modrý text PRODSLOV 2005 vľavo v druhom riadku nad obsahom.
Prvých 6 čísel v číselníku PRODSLOV je príslušný KP.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Prosím pomôžte mi.
Nechcela som vytvoriť novú tému, tak píšem otázku do starej - dúfam, že je to OK.
Potrebujem Vaše názory na zaradenie majetku do odpisových skupín:
kotúrová píla - 95000,-
rozmetacia píla - 245000,-
uhlová píla - 200000,-
stolová okružná píla 90000,-
- patrí to všetko do 2.odpis. skupiny 29.4 Obrábacie stroje

JE TO SPRÁVNE PODĽA VÁS??? Ďakujem za Vaše odpoveďe!
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lotarka
Prosím pomôžte mi.
Nechcela som vytvoriť novú tému, tak píšem otázku do starej - dúfam, že je to OK.
Potrebujem Vaše názory na zaradenie majetku do odpisových skupín:
kotúrová píla - 95000,-
rozmetacia píla - 245000,-
uhlová píla - 200000,-
stolová okružná píla 90000,-
- patrí to všetko do 2.odpis. skupiny 29.4 Obrábacie stroje

JE TO SPRÁVNE PODĽA VÁS??? Ďakujem za Vaše odpoveďe!
Osobne by som to dal tiež do odp. sk. č.2, aj ten kod 29.4
Naposledy upravil Manual : 20.02.06 at 17:47
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať