Zavrieť

Porady

auto a odpis

ahoj
starsie auto kupene v auguste (je faktura), mozem ho dat do majetku firmy teraz to je v decembri a odpisat si celu pomernu cast pre dan z augustovej kupnej ceny na zaklade faktury o kupe auta? Auto ma zaplatenu Cet.dan lebo som ho doteraz vyuzival na pracovne cesty.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    millo
    ahoj
    starsie auto kupene v auguste (je faktura), mozem ho dat do majetku firmy teraz to je v decembri a odpisat si celu pomernu cast pre dan z augustovej kupnej ceny na zaklade faktury o kupe auta? Auto ma zaplatenu Cet.dan lebo som ho doteraz vyuzival na pracovne cesty.
    dakujem
    Nie celkom dobre rozumiem tvojej otázke, keď máš fa na kúpu auta v 8/04 - tak si urobil 042/321, keď ho zaradíš v decembri urobíš 022/042, 551/082, tam urobíš účtovný odpis za 1 mesiac, a daňové odpisy si môžeš uplatniť za celý rok.
    Naposledy upravil janaGT : 14.12.04 at 09:39

    Jana411 je offline (nepripojený) Jana411

    Jana411
    Ahojte, ja by som sa chcela opýtať, či v jednoduchom účtovníctve treba robiť aj účtovný aj daňový odpis. My sme v tomto mesiaci kúpili os. automobil a program mi vypočítal daňový odpis za celý rok. Čo s tým? Môžem zaúčtovať iba ten daňový odpis?

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    V JÚ robíš iba daňové odpisy. DO si môžeš si uplatniť za celý rok aj keď si kúpila auto v decembri.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    janaGT
    Nie celkom dobre rozumiem tvojej otázke, keď máš fa na kúpu auta v 8/04 - tak si urobil 042/321, keď ho zaradíš v decembri urobíš 022/042, 551/082, tam urobíš účtovný odpis za 1 mesiac, a daňové odpisy si môžeš uplatniť za celý rok.
    v JU robíš len daňové, ja som uviedla pre PÚ

    millo je offline (nepripojený) millo

    millo
    Uctovnictvo je vedene v JU.
    Chcem vediet ci danovaci nebudu robit problemy, ze auto bolo zaradene do podniku az po 4 mesiacoch od kupy.

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    A tie 4 mesiace ste na neho zabudli, ale bolo niekde odlozene. Alebo az po 4 mesiacoch od kupy ste zaplatili cestnu dan?

    selena je offline (nepripojený) selena

    selena
    Asi sem sa hodi moja ot.najlepsie. Ak kupim starsie auto (starsie ako 4 roky), napr. za 100.000,- Sk, mozem ho normalne danovo odpisovat 4 roky po 25000,-? Nevadi ze som ho kupila od podnikatela, ktory si to auto predo mnou tiez 4 roky odpisoval? Citala som totiz clanok, ze do podnikania sa oplati vlozit atuo ak nie je starsie ako 4 roky. Ja vsak dufam, ze s cistym svedomim to auto mozem dan.odpisovat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.