Zavrieť

Porady

Zákazková výroba v JÚ

Poprosila by som o pomoc - účtovanie zákazkovej výroby v JÚ. Všade som čítala, ale len zákaz.výroba v PÚ. Vedieme stavbu 2 roky, po každej etape sa vystavuje faktúra, kedy by sa malo účtovať o príjme, po ukončení celej stavby - dodaním služby alebo priebežne ako príde úhrada. Som už taká zmagorená z toho. Ďakujem. Adula
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Zákazková výroba sa v JU neúčtuje.V JU je potrebné si dať pozor len na preddaky lebo
    Súčasťou základu dane daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11, alebo ktorý uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10, je
    b) poskytnutý alebo prijatý preddavok, a to v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k splneniu dodávky tovaru, služby alebo iných plnení, na ktorých úhradu bol prijatý alebo poskytnutý.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Ďakujem Vám veľmi pekne. Čo by som bez Vás tu na porade robila?Ešte raz ďakujem. Adula. Pekný deň.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Záleží na tom, čo rozumiete zákazkovou výrobou. Priamo o zákazkovej výrobe postupy nehovoria, ale zároveň si nemôžeme zamieňať pojem zápis v peňažnom denníku s pojmom zaúčtovanie.

    Skúste si pozrieť napr. jednoduchý § 7 postupov. Myslíte si, že o nedokončenej výrobe získame prehľad z peňažného denníka? To by sme sa načakali ...

    resola je offline (nepripojený) resola

    resola
    Chcela by som poprosiť o radu. SZČO učtujuci v JU sprostredkuvava pracu v USA zaplatil programový poplatok partnerom v USA za klientov, ktori vycestuju až v roku 2007 . Môžem uhradeny progr.poplatok učtovať na VOZD v roku 2006 , alebo musim časovo rozlišiť. Vopred ďakujem.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Je potrebné odpovedať na otázkuje to preddavok ak je tak potom je potrebné časovo rozlišovať.Či sa jedná o preddavok alebo nie, treba posudzovať každý prípad individuálne podľa kokrétnej zmluvy.....

    Zákazková výroba v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.