Zavrieť

Porady

Zaokrúhľovanie faktúr

Dobrý deň, mám pre mňa donekonečna sa opakujúci problém: celkové sumy na faktúrach sa zaokrúhľujú na celé desaťhaliere, keď sa faktúra uhrádza z účtu a na 0,50 haliera a celé koruny ak sa uhrádzajú z pokladne? Lebo hocktorý dodávateľ mi dá na faktúre halierové zaokrúhlenie na 50-haliere alebo na celé koruny, aj keď sa faktúra uhrádza z účtu. Čo je vlastne správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Usmernenie ohľadne zaokrúhľovania nenájdeš nikde. Čo sa týka účtu, tam sa dá uhradiť aj napr. 37 hal. , čiže zaokrúhľovanie je tu zbytočné a potom by nesedeli zostatky účtov. V pokladni by som úhrady zaokrúhľoval na 50 hal. nakoľke neexistujú iné mince. A dopredu nevieš, či sa bude uhrádzať z účtu, alebo z hotovosti, čiže z toho vychádza VF zaokrúhliť minimálne na 50 hal.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Zaokrúhlenie môže vzniknúť len pri platbách z pokladne lebo najnižšia minca je 50 hal. a preto si myslím že zaokrúhľovanie môžeš účtovať len pri pohybe v tuzemskej pokladni .

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Ja to fakturujem napríklad takto: ak mám odberateľa, ktorý stále uhrádza na účet, výslednú sumu zaokrúhľujem na desaťhaliere a ak sa jedná o odberateľa, ktorý uhrádza do pokladne, zaokrúhľujem to na 0,50 alebo na celé Sk.

    Taká malá poznámočka: Slovnaft fakturuje aj 67 halierov a nestará sa o to, kto to ako zaplatí.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Ja osobne používam celé koruny a 50 haliere. Potom nemám s tým problém, keď náhodou niekto chce uhradiť faktúru v hotovosti.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Zaokrúhľuje na faktúrach aj Orange ale pri kontrole DU krútili nosom na zaokrúhľovaní vystavených faktúr ( nešlo o zákla dane-minimálny dopad ale o pokutu za účtovníctvo)

    JulkaT je offline (nepripojený) JulkaT

    JulkaT
    Dobrý deň.

    Ešte raz by som sa chcela vrátiť k tejto téme. :-)

    Je možné zmeniť zaokrúhľovanie vystavených faktúr v priebehu roka? Doteraz som faktúry hradené cez pokladňu zaokrúhlila až pri vystavení pokladničného dokladu a teraz by som to chcela zaokrúhliť už pri vystavení faktúry.

    Vopred vďaka za odpoveď.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    JulkaT Pozri príspevok
    Je možné zmeniť zaokrúhľovanie vystavených faktúr v priebehu roka? Doteraz som faktúry hradené cez pokladňu zaokrúhlila až pri vystavení pokladničného dokladu a teraz by som to chcela zaokrúhliť už pri vystavení faktúry.

    Vopred vďaka za odpoveď.

    Neviem si predstaviť spätnú opravu vystavenej faktúry...a ešte tak "na preskáčku" ...hradená bankou nezaokrúhlená, hradená v hotovosti zaokrúhlená. Mala by v tom byť jednotnosť. Môj názor.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    JulkaT Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Ešte raz by som sa chcela vrátiť k tejto téme. :-)

    Je možné zmeniť zaokrúhľovanie vystavených faktúr v priebehu roka? Doteraz som faktúry hradené cez pokladňu zaokrúhlila až pri vystavení pokladničného dokladu a teraz by som to chcela zaokrúhliť už pri vystavení faktúry.

    Vopred vďaka za odpoveď.
    Ja som zmenila zaokrúhľovanie vystavených faktúr v priebehu roka a nebol s tym vôbec žiadny problem. Takže kľudne to zmen aj odteraz.

    Zaokrúhľovanie faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.