Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie vs. účtovníctvo

ahojte poradaci, mam na vas taku otazku - SZCO - prevadzkuje autobazar , auta ktore predava nie su jej ona predaj len sprostredkuje je napisana s predavajucim sprostredkovatelska zmluva a vnej je uvedene, ze ked sprostredkovatel auto preda a ziska peniaze od kupujuceho je povinný ich odovzdat predavajucemu do určiteho datumu. Ked tato szco - sprostredkovatelka dane auta preda a dostane peniaze vypise PPD o prevzati tychto penazi a nasledne VPD ked ich odovzda predavajucemu. Otazka znie ma tieto doklady zauctovat ako prijem a vydaj???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Jedná sa vlastne o predaj v Mene a prospech inej osoby podľa môjho názoru
    PPD sa zaúčtuje ako PNZD a VPD ako VNZD príjem od zákaznika za sprostredkovanie je POZD.

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    dakujem za odpoved. a ten prijem od kupujuceho sa nepocita do obratu DPH-cize by vznikla povinnost zaregistrovat sa ako platca DPH?? lebo szco teraz nie je platcom dph

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Keď som sa imformovala na DU (ohľadom CA kde je princíp obdobný) tak mi tvrdili, že toto sa do obratu nezaratáva nakoľko to nie príjem tejto čo je aj logické.

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    dakujem, aj ja si myslim, že je to takto správne, ale sa ešte radšej spytam na našom danovom urade , lebo kolko DU tolko roznych odpovedi...
    Mam tiez jednu otazku k tejto teme:
    Ako zauctovat v podvojnom uctovnictve sprostredkovanie predaja auta u sprostredkovatela, ktorym je autobazar?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    učtovníčka Pozri príspevok
    Ešte raz pokúšam posúvať
    A čo je otázka, totiž posúvaš dva roky starú tému, bez pridania novej otázky.

    Sprostredkovanie vs. účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.