Zavrieť

Porady

Stravné listky

Som SZČO,zakupil som si stravne listky na 3 mesiace ,pracujem v lese ako lesny robotnik,nevediem si knihu dochadzky.Chcem vedieť ,či si môžem dať
55% z ceny stravných lístkov do nakladov za rok 2006,a chcem vedieť či som dobre pochopil,že od 1.1.2007si môžem dať do nakladov celu sumu stravneho listku,keď ho kupim za cenu 89,-Sk.Za odpoveď ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    demeter
    Som SZČO,zakupil som si stravne listky na 3 mesiace ,pracujem v lese ako lesny robotnik,nevediem si knihu dochadzky.Chcem vedieť ,či si môžem dať
    55% z ceny stravných lístkov do nakladov za rok 2006,a chcem vedieť či som dobre pochopil,že od 1.1.2007si môžem dať do nakladov celu sumu stravneho listku,keď ho kupim za cenu 89,-Sk.Za odpoveď ďakujem.
    Áno, v roku 2006 si môžeš ako SZČO dať do nákladov 55 % zo stravných lístkov, max. 48,95 Sk. V roku 2007 si môžeš dať do nákladov celú hodnotu stravného lístku, max. 89,-- Sk.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    demeter
    Som SZČO,zakupil som si stravne listky na 3 mesiace ,pracujem v lese ako lesny robotnik,nevediem si knihu dochadzky.Chcem vedieť ,či si môžem dať
    55% z ceny stravných lístkov do nakladov za rok 2006,a chcem vedieť či som dobre pochopil,že od 1.1.2007si môžem dať do nakladov celu sumu stravneho listku,keď ho kupim za cenu 89,-Sk.Za odpoveď ďakujem.
    Nepíšeš ako dlho si SZČO... to len taká pripomienka, pretože si si kúpil lístky na tri mesiace. Môžeš si dať do výdavkov ovplyvňujúcich daň 55% z ceny 89,- Sk. Nemusíš si viesť evidenciu dochádzky. SZČO si môže v mesiaci dať do výdavkov len toľko stravných lístkov, koľko je v danom mesiaci pracovných dní.
    Dobre si to pochopil..od 1.1.2007 to už bude plná suma.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    demeter
    Som SZČO cely rok
    Iba doplním, že v tom prípade si si mohol kupovať lístky počas celého roka...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.