Zavrieť

Porady

Dobierka a blok z RP v balíčku???

Zdravím všetkých poraďákov,

stretli ste sa už niekedy s dobierkou cez zbernú službu, kedy Vám kuriér nedá žiadny doklad o úhrade v hotovosti a v balíčku s tovarom je doklad z registračnej pokladne? Minimálne čo mi vadí, je časový nesúlad vo výdajoch hotovosti z pokladne, lebo blok je samozrejme vystavený v deň zaslania, t.j. 3 dni pred prijatím. A odosielateľ je úplne na opačnom konci republiky a na blok ešte aj uviedol poštovné.

Myslím, že pre účely Dane z príjmov aj pre účely DPH je tento doklad relatívne v poriadku, ale minimálne je to neštandartný postup. Nemyslíte?

Vďaka za vaše reakcie

Petosev
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    No ja som sa s tým ešte nestretla. Je to zvláštne, že kuriér nedá potvrdenie o zaplatení. ako potom dokladuje tržby?

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Je to trocha aj tvoja chyba lebo si si mala vypýtať potvrdenie o zaplatení od kuriéra, to je tak isto ak na pošte preberáš dobierku tak ti musí vystaviť doklad o zaplatení. Ale aj kuriérska služba má potom čudné praktiky, ved tak môže spreneveriť peniaze a to sa nerobí, no nie?

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Mne tiež prišla dobierka a v balíčku bol doklad z ERP. Doručila nám to pošta a ona vydáva iba potvrdenku - zaplatená dobierka. Takže som mala dva doklady, ktoré podľa mňa nemali súvis. Buď to zaplatím na doklad z ERP alebo pošte ako dobierku. Iné je zaplatiť dobierku: vystavená faktúra - spôsob úhrady dobierka. Vtedy mi doklad pošty alebo kuriera uhrádza faktúru.
    Alebo to chápem zle?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Topas
    Mne tiež prišla dobierka a v balíčku bol doklad z ERP. Doručila nám to pošta a ona vydáva iba potvrdenku - zaplatená dobierka. Takže som mala dva doklady, ktoré podľa mňa nemali súvis. Buď to zaplatím na doklad z ERP alebo pošte ako dobierku. Iné je zaplatiť dobierku: vystavená faktúra - spôsob úhrady dobierka. Vtedy mi doklad pošty alebo kuriera uhrádza faktúru.
    Alebo to chápem zle?
    Aj ja to tak chápem. Ale, žiaľ, mám presne tie isté skúsenosti s dokladmi o úhrade dobierky.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Mne poštou prišiel tovar na dobierku, mám doklad o úhrade dobierky a faktúru, o týždeň mi prišiel v liste doklad z ERP na úhradu tej istej sumy a s dátum o týždeň skôr. To znamená, že mám dva daňové doklady a len jednu dodávku.

    Petosev je offline (nepripojený) Petosev

    Práca šľachtí, ale neprospieva zdraviu. No i tak ma baví. ...viac Petosev
    Kája.
    Mne poštou prišiel tovar na dobierku, mám doklad o úhrade dobierky a faktúru, o týždeň mi prišiel v liste doklad z ERP na úhradu tej istej sumy a s dátum o týždeň skôr. To znamená, že mám dva daňové doklady a len jednu dodávku.
    Rozumiem, je to to isté ako ja, len že nám kuriér nedal doklad o úhrade. Ale keby dal, takisto mám dva doklady o úhrade a len jednu dodávku.
    Je to neštandartný postup, akože zjednodušenie, ale nie je to korektne urobené.

    Dobierka a blok z RP v balíčku???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.