Zavrieť

Porady

platobná karta a sprepitné strhnuté z bankového účtu

Doniesli mi účtenku za obed - repre s blokom a potvrdenkou o platbe cez terminál s platobnou kartou. Avšak z účtu bolo viac stiahnuté, ako je na pokl. doklade. Nie je to veľká suma, ale predsa nemám žiadny doklad o použití rozdielnej sumy. Je to v poriadku, ak to dám ako príjem do pokladne? Alebo máte niekto lepší spôsob, aby sa tie peniaze nemuseli dávať do pokladne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ved aj tak ti ide celý blok do nedaňových nákladov. Niekedy sa to tak robí, že sa strhne viac, hlavne na zahraničných blokoch to býva, ale je to tam aj dopísané. Ak to tam nie je, urob si poznámku,že išlo o sprepitné a celý blok ide na repre 513. Nevidel by som v tom až taký problém, nakoľko je to nedaňový náklad a kontrola to skúmať určite nebude.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Blok z reštaurácie je na nižšiu sumu ako je strhnuté z účtu. Myslíš, že ak tam dopíšem, že to bolo v rámci repre ako prepitné, nie je problém?

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Jozef I
    Ved aj tak ti ide celý blok do nedaňových nákladov. Niekedy sa to tak robí, že sa strhne viac, hlavne na zahraničných blokoch to býva, ale je to tam aj dopísané. Ak to tam nie je, urob si poznámku,že išlo o sprepitné a celý blok ide na repre 513. Nevidel by som v tom až taký problém, nakoľko je to nedaňový náklad a kontrola to skúmať určite nebude.
    Súhlas,ja to tiež tak robím,lebo okrem bloku z reštiky ti dávajú aj blok z terminálu a potom ti chodia výpisy z kreditnej karty a tam vidíš,aká suma bola uhradená.A ide o nedaň.výdavky,tak ti to môže byť jedno:-) Drž sa údajov z bloku z terminálu,najlepšie bude,ak šéfovi povieš,aby sprepitné dopísali na blok v reštike...niekde to tak robia.Dávaj to celé na repre,žiaden problém.

    platobná karta a sprepitné strhnuté z bankového účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.