Zavrieť

Porady

Stravné do nákladov 49,- alebo 48,95

Chcem sa opýtať, či sa môže dať zo stravovacej poukážky za 89,-Sk do nákladov firmy 49,- Sk alebo sa musí dať 48,95 Sk ??? Môže sa to zaokruhliť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    OlgaM
    Takže musím účtovat 48,95 Sk ?
    Musíš, musíš. Daňovo uznaným nákladom je maximálne 48,95 Skna jeden stravný lístok.
    Naposledy upravil Tweety : 13.12.06 at 12:40

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    ešte podotázka: keď dávam do nákladov napr. strav.lístok v hodnote 89,-Sk je ich spolu 21 za mesiac, z toho 55% je 1027,95 a ja som to dala do nákladov ako 1027,50Sk môže to byť takto na konci zaokrúhlené??Myslím, že to zase nie je až taký rozdiel a je to aspoň zaokrúhlené na celé haliere. Chcela som počuť Váš názor, díky

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    My máme 89,- SKK, lístky a účtujem takto :
    36,- SKK platí zamestnanec
    4,- ide zo sociálneho fondu
    48,95 SKK ide do nákladov firmy
    0,05 sú nedaňové náklady

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jenny7
    ešte podotázka: keď dávam do nákladov napr. strav.lístok v hodnote 89,-Sk je ich spolu 21 za mesiac, z toho 55% je 1027,95 a ja som to dala do nákladov ako 1027,50Sk môže to byť takto na konci zaokrúhlené??Myslím, že to zase nie je až taký rozdiel a je to aspoň zaokrúhlené na celé haliere. Chcela som počuť Váš názor, díky
    A kam si zaúčtovala ten rozdiel 0,45? Veď to je daňový náklad, tak nie je dôvod o ňom neúčtovať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jenny7
    ten rozdiel som zaúčtovala cez SF
    Prečo čerpať SF, ak je to náklad daňovo uznaný.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    ja viem, ale zdala sa mi to dosť mala suma a nevedela som kam s ňou, tak som ju dávala celý rok cez 472

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jenny7
    ja viem, ale zdala sa mi to dosť mala suma a nevedela som kam s ňou, tak som ju dávala celý rok cez 472
    AKo nevedela kam s ňou , je to náklad na stravovanie zamestnancov 527AE. Ešte to môžeš IUD preúčtovať.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    jasné, takže by som to mohla ku konci roku preúčtovať jedným dokladom na 527. Zrátať kolko mi to robí rozdiel za celý rok a ten tam potom preúčtovať? Nemusím to spätne opravovať po jednotlivých dokladoch?Díky za trpezlivosť.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ja to riešim takto a neviem, či by z toho nemohol byť problém: 48,95 dávam do nákladov a zvyšné platí ZC, nakoľko tvorba SF je strašne malá, nič z nej nedávam (1. asi to budem musieť vyčerpať na konci roka určitú časť?). Pri 89 korunovom stravnom lístku pomer ZCa je 40,05 a nie v každom mesiaci pri počte dní to vyjde na celé koruny. Napr mesiac s 21 prac. dňami - pomer ZCa je 841,05, mzdový program mi strhne z výplaty ZCa iba 841,-- a tých 0,05 Sk dávam ako halierové vyrovnanie do nákladov. Len ma teraz napadlo, 2. či by som to mala dávať do nedaňových nákladov alebo to nemusím sledovať?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jenny7
    jasné, takže by som to mohla ku konci roku preúčtovať jedným dokladom na 527. Zrátať kolko mi to robí rozdiel za celý rok a ten tam potom preúčtovať? Nemusím to spätne opravovať po jednotlivých dokladoch?Díky za trpezlivosť.
    Áno, takto preúčtuješ, priložíš výpis účtu 527 , prepočet a doúčtuješ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gabi03
    Ja to riešim takto a neviem, či by z toho nemohol byť problém: 48,95 dávam do nákladov a zvyšné platí ZC, nakoľko tvorba SF je strašne malá, nič z nej nedávam (1. asi to budem musieť vyčerpať na konci roka určitú časť?). Pri 89 korunovom stravnom lístku pomer ZCa je 40,05 a nie v každom mesiaci pri počte dní to vyjde na celé koruny. Napr mesiac s 21 prac. dňami - pomer ZCa je 841,05, mzdový program mi strhne z výplaty ZCa iba 841,-- a tých 0,05 Sk dávam ako halierové vyrovnanie do nákladov. Len ma teraz napadlo, 2. či by som to mala dávať do nedaňových nákladov alebo to nemusím sledovať?
    Ten rozdiel zo zrážky od zamestnanca je 548-daňovo uznaný náklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.