Zavrieť

Porady

predaj bytu-komplikovane

ahoj, chcem sa opytat na takuto vec, vsade sa docitam, ze ak mam trvaly pobyt viac ako dva roky som oslobodeny od dane...Chceme predat byt a dva roky uplynu presne 16.2.07(prihlasenie na policii)-musime kupno-predajnu zmluvu uzatvarat az po tomto datume, alebo ako nas presviedca realitka,ze mozeme ju uzatvarat uz 1.2.07-lebo, tym je ta podmienka splnena...no nerad by som pre par dni prisiel o kopec penazi, ktore potrebujeme na kupu vacssieho bytu.Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    sniky
    ahoj, chcem sa opytat na takuto vec, vsade sa docitam, ze ak mam trvaly pobyt viac ako dva roky som oslobodeny od dane...Chceme predat byt a dva roky uplynu presne 16.2.07(prihlasenie na policii)-musime kupno-predajnu zmluvu uzatvarat az po tomto datume, alebo ako nas presviedca realitka,ze mozeme ju uzatvarat uz 1.2.07-lebo, tym je ta podmienka splnena...no nerad by som pre par dni prisiel o kopec penazi, ktore potrebujeme na kupu vacssieho bytu.Dakujem za odpoved.
    Myslím, že zmena vlastníctva nastáva dňom zápisu do katastra, nie dňom podpisu zmluvy. Takže dôležité je, aby v deň zápisu do katastra uplynuli 2 roky, čo tam máš trvalý pobyt.

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    Chobot
    Myslím, že zmena vlastníctva nastáva dňom zápisu do katastra, nie dňom podpisu zmluvy. Takže dôležité je, aby v deň zápisu do katastra uplynuli 2 roky, čo tam máš trvalý pobyt.

    V tomto si nie su zajedno ani danove urady, niektore za okamih "O" skutocne povazuju zmenu vlastnika na katastri. Ale stretla som sa aj so stanoviskom, ze okamihom predaja je uzavretie kupnej zmluvy. Podla gramatickeho vykladu ustanovenia ("bezprostredne pred predajom", nie "bezprostredne pred zmenou vlastnictva/zapisom do katastra..") hrozi, ze by DU mohol v tomto mat pravdu.

    ...predaja bytu alebo obytného domu s najviac dvoma bytmi vrátane súvisiacich pozemkov, ak v ňom mal predávajúci trvalý pobyt najmenej po dobu dvoch rokov bezprostredne pred predajom

    A pretoze je fakt, ze zmluva je platna a ucinna (sposobila vyvolat na oboch stranach pravne ucinky) dnom jej uzavretia, ak sa zmluvne strany nedohodnu inak, kvoli par dnom by som to neriskovala.

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    sniky
    ahoj, chcem sa opytat na takuto vec, vsade sa docitam, ze ak mam trvaly pobyt viac ako dva roky som oslobodeny od dane...Chceme predat byt a dva roky uplynu presne 16.2.07(prihlasenie na policii)-musime kupno-predajnu zmluvu uzatvarat az po tomto datume, alebo ako nas presviedca realitka,ze mozeme ju uzatvarat uz 1.2.07-lebo, tym je ta podmienka splnena...no nerad by som pre par dni prisiel o kopec penazi, ktore potrebujeme na kupu vacssieho bytu.Dakujem za odpoved.
    Este pre upresnenie jedna otazka:

    Kedy ste sa prihlasovali mestskom/obecnom úrade? Pri trvalom pobyte nejde o to, kedy ste to nahlasili policii, ale kedy ste nahlasili zmenu trvaleho pobytu v "prislusnej uradovni" mesta alebo obce.

    Ak vas predaj bytu tak velmi ponahla, najdi si cas, zajdi na mestsky/obecny urad a nahliadni do ich zaznamov, kedy vykonali zmenu.

    predaj bytu-komplikovane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.