Zavrieť

Porady

Klauzula na faktúre.

Odberateľ požaduje od môjho klienta, aby na základe zmluvy o poskytovaní služieb na faktúrach uvádzal nasledovnú klauzulu:

Rozsah daňovej povinnosti predstavuje 100% z hodnoty stavebných prác zo zisťovacieho protokolu o vykonaných stavebných prácach a súpisu vykonaných prác za mesiac ...

Neviem mojemu klientovi vysvetliť aký má kaluzula význam.

Vie niekto na Porade aký význam klauzla má. Ja len predpokladám, že má vzťah k DPH. Služby sú poskytované slovenskému odberateľovi registrovanému na DPH a dodávateľ je tiež slovenská firma registrovaná na DPH.

Ďakujem

apo


Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Myslím, že by to mohlo vyjadrovať, že "fakturácia bola na základe podpísaného stavbeného denníka a zodpovedá rozsahu dodaných prác".

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Podľa mňa ide o to, že odberateľ má garantované to ,že nejde o žiadnu zálohovú platbu, ktorá by bola neskôr vyúčtovaná. Tá klauzula hovorí o tom že sa faktúruje presne to, čo sa vykonalo podľa rozpisu prác. T. j. nebude žiadna konečná fa. na ktorej budú uvedené tieto čiastkové fakturácie.
    Môj názor.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Jozef I
    Podľa mňa ide o to, že odberateľ má garantované to ,že nejde o žiadnu zálohovú platbu, ktorá by bola neskôr vyúčtovaná. Tá klauzula hovorí o tom že sa faktúruje presne to, čo sa vykonalo podľa rozpisu prác. T. j. nebude žiadna konečná fa. na ktorej budú uvedené tieto čiastkové fakturácie.
    Môj názor.
    Poraďáci ďakujem pekne za rady aj súhlasy.

    apo

    Klauzula na faktúre.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.