Zavrieť

Porady

Účtovanie darčekových šekov

Dobrý deň,
mohli by ste mi prosím poradiť ako účtovať darčekové šeky? Vydali sme ich vrámci sociálneho fondu. Ja som sa do toho nejako zamotala.:
faktúra: 213/321 140.000,-
listina s podpismi zamestnancov 335/213 140.000,-
mzdy- tvorba záväzku voči zamestnancom 472/331 140.000,-
- vyplatenie ako nepeňažné plnenie ????? 331/335 (?)
- zdanenie 19% ?????
ĎAKUJEM ZA POMOC.
P.S. Aj vy sa tak tešíte na sviatky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    ja by som nákup účtovala priamo 472/321...priložila by som tú listinu s podpismi zamestnancov. Kópiu listiny priložiť k mzdám a tam zaúčtovať len daň odvedenú z nepeňažného plnenia.

    Diamant je offline (nepripojený) Diamant

    Adka Diamant
    No áno, lenže do tých miezd to musím tiež nejako dostať, aj keď je to len nepeňažné plnenie. Keby som išla rovno 472/321, neviem ako by som potom účtovala záväzok z miezd ?/331? Neviete mi niekto podrobnejšie poradiť ako na to?
    ĎAKUJEM

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Diamant
    No áno, lenže do tých miezd to musím tiež nejako dostať, aj keď je to len nepeňažné plnenie. Keby som išla rovno 472/321, neviem ako by som potom účtovala záväzok z miezd ?/331? Neviete mi niekto podrobnejšie poradiť ako na to?
    ĎAKUJEM
    Záväzok z miezd už neúčtuješ, plnenie dostaneš iba do mzdy na zdanenie, a potom už zaúčťuješ len celkovo daň zamestnancov 331/342.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Diamant ja mám tak isto, ako ty zaúčtovanú fa za nákup darčekových poukážoch 213/321
    Príspevok zo soc. fondu mám v mzdách 472/331

    Keď účtujem mzdy - nemôžem príspevok zo soc. fondu účtovať spolu s mzdami na 521. Príspevok zo soc.fondu musím odčleniť (odčítať) od hr. miezd a to som presne urobila tak, že som zaúčtovala na 472/331.

    A tiež neviem, ako ďalej.
    Ako mám zrušiť 213 ?


    Musím skúsiť zaúčtovať, ako radí Tweety. Dúfam, že mi to vyjde správne.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Janinkaaa
    Diamant ja mám tak isto, ako ty zaúčtovanú fa za nákup darčekových poukážoch 213/321.
    Príspevok zo soc. fondu mám v mzdách 472/331.
    Keď účtujem mzdy - nemôžem príspevok zo soc. fondu účtovať spolu s mzdami na 521.
    Príspevok zo soc.fondu musím odčleniť (odčítať) od hr. miezd a to som presne urobila tak, že som zaúčtovala na 472/331.
    A tiež neviem, ako ďalej.
    Ako mám zrušiť 213 ?
    Musím skúsiť zaúčtovať, ako radí Tweety. Dúfam, že mi to vyjde správne.
    472 / 321 zaúčtuj sumu faktúry. V mzdovom programe zadáš každému zamestnancovi príspevok zo SF ako nepeňažný príjem; program by mal len vypočítať daň z príspevku.
    Ak robíš mzdy ručne: príspevok pripočítaš k základu dane zo mzdy a vypočítaš daň.
    Zamestnancovi sa nezvyšuje jeho peňažný príjem! (dostáva nepeňažný príjem vo forme poukážky), len sa mu zrazí daň z toho príspevku.
    331 / 342 zaúčtuješ celkovú sumu dane zo mzdy aj z príspevku.
    Zamestnanec dostane na výplatu sumu menšiu o zrazenú daň z príspevku, tým sa ti usporiada účet 331. Odvodom DZČ sa ti usporiada účet 342.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Ďakujem Liba2.
    Mne skôr išlo o zaúčtovanie miezd do účtovníctva.

    Napríklad
    V rekapitulácii miezd za mesiac 12/06 budem mať vyčíslenú hrubú mzdu napr. 100 000,00 Sk ( hr. mzda + nepeň.príjem). Z toho nepeňažný príjem napr. 30 000,00 Sk.
    Ja zaúčtujem iba len
    70 000,00 Sk 521/331
    30 000,00 Sk nikde nezaúčtujem
    Daň 19 % - celková 331/342
    Takto to mám zaúčtovať ???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janinkaaa
    Ďakujem Liba2.
    Mne skôr išlo o zaúčtovanie miezd do účtovníctva.

    Napríklad
    V rekapitulácii miezd za mesiac 12/06 budem mať vyčíslenú hrubú mzdu napr. 100 000,00 Sk ( hr. mzda + nepeň.príjem). Z toho nepeňažný príjem napr. 30 000,00 Sk.
    Ja zaúčtujem iba len
    70 000,00 Sk 521/331
    30 000,00 Sk nikde nezaúčtujem
    Daň 19 % - celková 331/342
    Takto to mám zaúčtovať ???
    Správne takto, pretože tých 30000.- rozúčtuješ na 472 pri nákupe zo SF.

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Janinkaaa
    Diamant ja mám tak isto, ako ty zaúčtovanú fa za nákup darčekových poukážoch 213/321
    Príspevok zo soc. fondu mám v mzdách 472/331

    Keď účtujem mzdy - nemôžem príspevok zo soc. fondu účtovať spolu s mzdami na 521. Príspevok zo soc.fondu musím odčleniť (odčítať) od hr. miezd a to som presne urobila tak, že som zaúčtovala na 472/331.

    A tiež neviem, ako ďalej.
    Ako mám zrušiť 213 ?


    Musím skúsiť zaúčtovať, ako radí Tweety. Dúfam, že mi to vyjde správne.
    V sumarizácii mám hrubá mzda - to účtujem 521/331....tam nie je nepeňažné plnenie zahrnuté. A potom mám "celkový úhrn príjmov" - z tejto sumy je počítaná daň. Ale tú neúčtujem. A potom už len účtujem správnu výšku predpisu dane.

    Účtovanie darčekových šekov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.