Zavrieť

Porady

dala som spravny kurz?

2.12 som vystavila zalohovu fakturu v EURach, 5.12. som prijala do pokladne EURA. Teraz idem urobit vyuctovaciu fakturu, ale v Sk. Pri zuctovani prijatej zalohy som pouzila kurz dna vystavenia vyuctovacej faktury. Postupovala som spravne?...alebo som mala pouzit kurz ineho dna?....vystavenia zalohovej faktury, alebo prijatiaeur do pokladne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Zalohova faktura sa neuctuje. Ja by som to spravila tak, ze by som prepocitala prijatie EUR do pokladne aktualnym kurzom (v den inkasa), fakturu by som zasa prepocitala kurzom v den vystavenia a uhradu faktury zo zalohy by som zuctovala kurzom prijatia penazi do pokladne. Kurzovy rozdiel by som uctovala podla beznych pravidiel.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    fakturovana suma v sk je vacsia ako prijata zaloha v eurach....takze ked napr, vyfakturujem 100000 sk a chcem odratat zalohu 500 eur...akym kurzom preratam tych 500 eur...kurzom vystavenia vyuctovacej faktury?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    bui
    fakturovana suma v sk je vacsia ako prijata zaloha v eurach....takze ked napr, vyfakturujem 100000 sk a chcem odratat zalohu 500 eur...akym kurzom preratam tych 500 eur...kurzom vystavenia vyuctovacej faktury?
    Prijatá suma 500 eur bude mať stále rovnaký kurz, t.j. kurz NBS zo dňa jej prijatia = 5.12.06.
    Mohla by si upresniť, prečo si vystavila zálohovú fa v EUR a vyúčtovaciu ideš robiť v SKK ? Celé si to komplikuješ.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    pretoze to boli peniaze pre nasho zamestnanca, ktory isiel pre tu firmu co nam dala zalohu pracovat do Spanielska....

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    bui
    pretoze to boli peniaze pre nasho zamestnanca, ktory isiel pre tu firmu co nam dala zalohu pracovat do Spanielska....
    Je to slov. firma? Zvyšok zaplatia v Sk ?

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ano....zvysok bude v sk,,oni chcu v sk...mame s nimi zmluvu, kde je dohodnuta cena prace v sk....tych 500 eur bola v podstate zaloha na zaplatenie vydavkov na stravu a ubytovanie nasho zamestnanca v Spanielsku

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    bui
    ano....zvysok bude v sk,,oni chcu v sk...mame s nimi zmluvu, kde je dohodnuta cena prace v sk....tych 500 eur bola v podstate zaloha na zaplatenie vydavkov na stravu a ubytovanie nasho zamestnanca v Spanielsku
    No a čo hovorí odberateľ ? podľa neho 500 eur predstavuje akú sumu v Skk ? ste dohodnutí na kurze NBS dňa úhrady 5.12. ?

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    asi urobim dve faktury, jednu v EURach...na vydavky, ktore boli v Eurach a druhu v Sk za inzinierske prace...kedze v zmluve mame dohodnutu cenu prace v Sk....

    dala som spravny kurz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.