Zavrieť

Porady

Dodatočn zaplatená daň z MV a daňové výdavky

Prosím vás o radu v nasledovnom. Som začínajúci živnostník. Mám v úmysle spísať s FO-nepodnikateľom zmluvu o prenájme mot. vozidla. Zaplatím za neho v tomto mesiaci (december)cestnú daň, samozrejme s pokutou a penálmi za skoro celý rok 2006. Je možné si uplatniť ako daňový výdavok pohonné hmoty za celý rok 2006 aj keď som daň z mot. vozidla zaplatil až v decembri? v akej výške približne budú penále?
Ďakujem vám za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ty si môžeš uplatniť ako daňový výdavok za PHM za celý rok 2006 aj keď nemáš uhradenú daň z MV.
    Uplatnenie týchto výdavkov nie je podmienené zaplatením dane z MV.

    Ale samozrejme pri daňovej kontrole by si dostal za povinnosť podať DP z MV so všetkými následkami /pokuta za nepodanie + penále do dňa zaplatenia/

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ak teraz podáš DP, tak pokuta je za oneskorené podanie 2000,- Sk a sankčný úrok si vypočítaš na stránke www.drsr.sk ...klikni tam v pravom rohu na "Kalkulačka" a máš tam rôzne možnosti

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Zaplatis dan a penale od januara a vydavky si uplatnis tiez od januara.
    Pokuta za neskore podanie DP bude 2000,- + pokuta za neskore zaplatenie dane.
    Podla § 35b zakona o Sprave dani a poplatkov:
    (2) Správca dane vyrubí sankčný úrok z dlžnej sumy vo výške štvornásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska platnej v deň vzniku daňového nedoplatku alebo v deň nasledujúci po dni, v ktorom mal byť preddavok na daň zaplatený alebo odvedený alebo splátka dane zaplatená.

    cize pokuta za neskore zaplatenie: 4x 4,75%/365x pocet dni x sadzba dane, ktoru zistis vo VZN vasho kraja, niekde tu boli aj zverejnene.
    Naposledy upravil Daska : 17.12.06 at 15:33

    maio je offline (nepripojený) maio

    maio
    Daska poplatkom za neskoré zaplatenie myslíš sankčný úrok? Pretože podľa tvojho vzorca mi tá pokuta vychádza okolo 50 000,- a podľa výpočtu sankčného úroku na ww.drsr.sk okolo 331,- Sk.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    maio
    Daska poplatkom za neskoré zaplatenie myslíš sankčný úrok? Pretože podľa tvojho vzorca mi tá pokuta vychádza okolo 50 000,- a podľa výpočtu sankčného úroku na ww.drsr.sk okolo 331,- Sk.
    sorry vypadlo mi tam %

    ak mas zaplatit 2100 dan potom vypocet bude: 2100,- x4x4,75%/365 x 320 dni = 350 ak zaplatis 17,12,2006

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    (8) Sankčný úrok sa nevyrubí, ak nepresiahne v jednotlivom prípade 500 Sk. Ak je správcom dane obec, sankčný úrok sa nevyrubí, ak nepresiahne v jednotlivom prípade 100 Sk. Správca dane, ktorým je daňový úrad alebo colný úrad, nezaplatí daňovému subjektu sankčný úrok podľa odseku 6 alebo 7, ak nepresiahne v jednotlivom prípade 500 Sk; ak je správcom dane obec, nezaplatí daňovému subjektu sankčný úrok podľa odseku 6, ak nepresiahne v jednotlivom prípade 100 Sk.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Dáška, sú to miestne poplatky, takže tu by mala byť správcom dane obec. Takže tu asi platí do 100,- Sk nevyrubí????

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    I napriek tomu správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie vozidla a v prípade vozidla dovezeného do SR, ktoré nie je považované za vozidlo v medzinárodnej premávke a držiteľ vozidla nemá trvalý pobyt v SR, podľa miesta dočasného pobytu vozidla.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Evinka, aj keď sú to "Miestne dane" ??? Preto som to tak opatrne písala, lebo daň vyberá DU, ale výšku dane stanovuje tuším VÚC .....tak som z toho

    Ale zasa na druhej strane, sa píše v § 90, že daňovník je povinný podať daňové priznanie správcovi dane /takže DU/

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Muška
    Evinka, aj keď sú to "Miestne dane" ??? Preto som to tak opatrne písala, lebo daň vyberá DU, ale výšku dane stanovuje tuším VÚC .....tak som z toho

    Ale zasa na druhej strane, sa píše v § 90, že daňovník je povinný podať daňové priznanie správcovi dane /takže DU/
    Áno je to tak správa dane z motorových vozidiel je určená DÚ. Vyšší územný celok môže na svojom území zaviesť daň z motorových vozidiel všeobecne záväzným nariadením, v ktorom určí sadzby dane, ktoré nesmú byť nižšie ako minimálne sadzby dane uvedené a toto nariadenie postupuje na DR..
    Naposledy upravil evina : 17.12.06 at 16:38

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.