Zavrieť

Porady

Dobropis

Dobrý deň.
Prišla mi faktúra z jednej firmy na 22.000,- Sk. No ale ešte skôr ako som ju stihla uhradiť mi prišla aj oprava tejto faktúry (dobropis) že mi dobropisujú 21.000,- Sk. Som tam volala a povedali mi že im mam zaplatiť iba ten zvyšok tzn.1.000,- Sk. Ako to mám zaúčtovať?
Ja som volila takýto postup. (pracujem v Alfe)
Prvú faktúru som zapísala do záväzkov. Dala som ju celú zapísať do DPH.
A uhradila som ju nasledovne: 1.000,-Sk Bankový výpis a zvyšok interným dokladom.
Druhú faktúru (dobropis) som tak isto zapísala do záväzkov ale typ dokladu som zvolila ako dobropis. V DPH sa mi to odpočítalo. Ale stale mi to v záväzkoch svieti, že je to neuhradené. A interným kokladom mi to nejde. Keď dám interný doklad príjem tak ma môže vyhodiť iba do pohľadavok a nie do záväzkov a keď dam výdaj tak mi to neodpočita. Kde robím chybu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Dobropis je zapísaný v záväzkoch mínusom 21000. Interným dokladom vysporiadaš fa 21000-dobr.21000=0. Zároveň zapíšeš úhradu v knihe záväzkov dňom účtovného zápisu. Ja si v Alfe vyťahujem úhrady F7 v peňažnom denníku pri účtovaní. Dobropis zapísaný v knihe záväzkov mínusom bude v knihe DPH plusom v príslušnom riadku DPH. Faktúra zapísaná plusom bude v DPH mínusom ako uplatnená DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.