Zavrieť

Porady

Zápočet

Zdravím všetkých poraďákov. Potrebujem vyriešiť otázku použitia kurzu pri započítaní pohľadávok a záväzkov. V auguste nám z Nemecka došla platba ako úhrada našej pohľadávky, avšak ponížená o hodnotu našich záväzkov voči nášmu odberateľovi, ktorý bol zhodou okolnosti zároveň aj náš dodávateľ. Čiže teraz mi v pohľadávkach figuruje zostatok 6000,-EUR a v záväzkoch tiež 6000,- EUR.
V auguste nám však neposlali žiadne oznámenie o priradení platby na úhradu ich fa. Až po viacerých výzvach mi konečne poslali oznámenie
s dátumom 15. 12. 2006, ale v liste je uvedený text: výpis z konta z 24.10. 2006. A teraz babo raď. Ktorým dňom by ste zúčtovali zápočet?
Kurzom 20.8., kedy skutočne neuhradili fa, alebo 15.12., kedy bolo faxom doručené oznámenie o zápočte fa, hoci aj s blbým dátumom z 24.10.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    No ja osobne účtujem zápočty v deň, kedy mi poštou príde "papier", alebo dňom, ktorý je v Dohode o započítaní dohodnutý. Lenže to ide väčšinou o slovenské zápočty,tak tam problém s kurzom nemám. A keď aj mám zápočet so zahraničia,tak ešte sa mi nestalo, aby tam bol v dátumoch posun 2 mesiace.
    Dúfam,že sa k tomuto ešte niekto skúsenejší vyjadrí, tiež ma to zaujíma.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalkulka
    Zdravím všetkých poraďákov. Potrebujem vyriešiť otázku použitia kurzu pri započítaní pohľadávok a záväzkov. V auguste nám z Nemecka došla platba ako úhrada našej pohľadávky, avšak ponížená o hodnotu našich záväzkov voči nášmu odberateľovi, ktorý bol zhodou okolnosti zároveň aj náš dodávateľ. Čiže teraz mi v pohľadávkach figuruje zostatok 6000,-EUR a v záväzkoch tiež 6000,- EUR.
    V auguste nám však neposlali žiadne oznámenie o priradení platby na úhradu ich fa. Až po viacerých výzvach mi konečne poslali oznámenie
    s dátumom 15. 12. 2006, ale v liste je uvedený text: výpis z konta z 24.10. 2006. A teraz babo raď. Ktorým dňom by ste zúčtovali zápočet?
    Kurzom 20.8., kedy skutočne neuhradili fa, alebo 15.12., kedy bolo faxom doručené oznámenie o zápočte fa, hoci aj s blbým dátumom z 24.10.?
    Ja by som účtovala dňom úhrady pohľadávky 20.8., ak týmto dátumom si vzájomne aj započítali neuhradené platby.
    Naposledy upravil Tweety : 19.12.06 at 13:25

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    kalkulka
    Zdravím všetkých poraďákov. Potrebujem vyriešiť otázku použitia kurzu pri započítaní pohľadávok a záväzkov. V auguste nám z Nemecka došla platba ako úhrada našej pohľadávky, avšak ponížená o hodnotu našich záväzkov voči nášmu odberateľovi, ktorý bol zhodou okolnosti zároveň aj náš dodávateľ. Čiže teraz mi v pohľadávkach figuruje zostatok 6000,-EUR a v záväzkoch tiež 6000,- EUR.
    V auguste nám však neposlali žiadne oznámenie o priradení platby na úhradu ich fa. Až po viacerých výzvach mi konečne poslali oznámenie
    s dátumom 15. 12. 2006, ale v liste je uvedený text: výpis z konta z 24.10. 2006. A teraz babo raď. Ktorým dňom by ste zúčtovali zápočet?
    Kurzom 20.8., kedy skutočne neuhradili fa, alebo 15.12., kedy bolo faxom doručené oznámenie o zápočte fa, hoci aj s blbým dátumom z 24.10.?

    Ja by som pohľadávky , závazky prepočítala kurzom tým dňom, kedy sa v oznámení píše,že toho dňa boli započítané pohľad. so závazkami. Z toho čo si napísala mi vychádza, že je to deň 24.10.06. No, ale do účtovníctva by som účtovala dňom 15.12.06 v SK s prepočítaným kurzom dňom 24.10. kedy boli vzájom.započítané faktúry.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Spravila som to dňom úhrady, lebo vtedy boli fyzicky započítané pohľadávky a záväzky. Toto následné oznámenie bolo prakticky iba vynútené od nás. Viete Nemci sú niekedy strašní v týchto veciach. Tak či tak to bolo iba oznámenie, že pri platbe si započítali. Odobrila mi to aj daňová poradkyňa.

    fr.luk je offline (nepripojený) fr.luk

    fr.luk
    Aj ja mam skusenosti s Nemacami a je to niekedy naozj hrozne ale urcite by som pouzil kurz kedy doslo podla ich oznamenia u nich k zapoctu pohladavok a zavazkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.