Zavrieť

Porady

DPH - Preprava osôb

Urcite budete so mnou súhlasit, ked poviem že preprave osôb sa venuju na dan. portaloch velmi málo. Mam taký pripad slov. firma pl. DPH prepravila zamestnancov slov. firmy tiez pl. DPH zo SR do CR a naspat.. hm prestudovala som zakon o DPH a preprava osob z tuzemska do zahranicia je na uzemi tuzemska oslobodena par. tusim 46 odst. 2 s právom odpočitania dane na vstupe , v Cechach som povinná preverit si ci nie som podla ich zakona povinna sa zaregistrovat. V Cechách platí rovnaka vynimka ako v SR cize vyfakturuje sa preprava bez dane. No co uvazujem správne ??? uz som si to zistovala medzi tým ale je to zaujimava tema...budem rada ked sa zapojite
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kkllc je offline (nepripojený) kkllc

    kkllc
    Slovenský prepravca, platca DPH prepravuje osoby po SR. Faktúra je pre firmu v ČR, platca DPH v ČR. Bude táto preprava fakturovaná s, alebo bez DPH? Aký § na to uplatniť?

    Ďakujem za rady.

    adabirk je offline (nepripojený) adabirk

    adabirk
    - nie je to preprava osôb oslobodená od dane podľa § 46 ods. 2 zákona o DPH,
    - predmetná preprava osôb podlieha zdaneniu v tuzemsku - § 15 ods. 3 - nakoľko miestom dodania prepravných služieb je Slovensko.

    kkllc je offline (nepripojený) kkllc

    kkllc
    Ak spadám pod § 46/2 = bez DPH na SR (bez ohľadu pre koho to fakturujem)
    Ak spadám pod § 15 ods. 3 - miestom dodania prepravných služieb je Slovensko tak vždy DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.