Zavrieť

Porady

MLM - Amway, Tupperware

Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať či nemá niekto skúsenosti s účtovaním
provízii od Amway,.. a celkovo MLM. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Aký máš s tým problém? Čo konkrétne potrebuješ vedieť? Skúseností tu je habadej... Len konkretizuj otázku.
    Potrebovala by som vedieť, keď budujem sieť MLM napr. pre Amway, ja dostanem nejakú províziu z celkového obratu mňa a mojich ľudí v štruktúre a potom z nej týchto ľudí vyplácam. Ja som SZČO a v štruktúre mám ľudí, ktorý
    majú živnosť ale aj takých, ktorý živnosť nemajú. Stačí ak mám s nimi spísané
    Príkazné zmluvy? Ako mám tieto platby účtovať? Ako mzdy? Vystavujem potvrdenia o zdaniteľnej mzde, keď je to príjem nezdanený? Vôbec v tom nemám jasno. Dík za odpoveď
    Monika Kováčová
    MLM je forma predaja produktu, ktorú zastrešuje jedna spoločnosť, tá vedie údaje o predaji a predajcoch, na základe nejakých vyhodnotení tohto predaja potom zasiela sprostredkovateľské provízie na účty. S každým predajcom, aj s tými, ktorých máš ty v sieti by mala mať zmluvu práve tá spoločnosť, ktorá to všetko zastrešuje. Ľudia "pod tebou" by mali byť vyplácaný tiež "spoločnosťou", neviem ako to má ošetrené Amway, ale skús nám napísať časť zmluvy so spoločnosťou, kde je napísané, že ty ako "sponzor" odmeňuješ predajcov vo svojej sieti.

    doplňujem: Mzdy určite nie ani potvrdenia o zdaniteľnej mzde. Napíš viac o zmluve medzi tebou a spoločnosťou.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    AMWAY odmeňuje všetkých ľudí podľa nimi dosiahnutého obratu. Tý s nimi žiadne zmluvy nepodpisuješ, ak by aj áno, nepostupuješ podľa pravidiel.
    Takže províziu, ktorú dostávaš na účet, priznávaš do svojich príjmov a zdaňuješ. Na províziu ako "sponzor" dostávaš aj doklad od Amway, takže môžeš riadne zaúčtovať=preukázať príjem. Rovnako postupujú ľudia "pod tebou" - sami za seba.
    Monika Kováčová
    KEJKA
    AMWAY odmeňuje všetkých ľudí podľa nimi dosiahnutého obratu. Tý s nimi žiadne zmluvy nepodpisuješ, ak by aj áno, nepostupuješ podľa pravidiel.
    Takže províziu, ktorú dostávaš na účet, priznávaš do svojich príjmov a zdaňuješ. Na províziu ako "sponzor" dostávaš aj doklad od Amway, takže môžeš riadne zaúčtovať=preukázať príjem. Rovnako postupujú ľudia "pod tebou" - sami za seba.
    Presne toto som mala vo svojom príspevku na mysli.

    MLM - Amway, Tupperware

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.