Zavrieť

Porady

Ako vybrať účtovníčku?

No ja! To je čo za otázka?
Som konaťeľom v s.r.o. zároveň v nej mám podiel. po novom roku odkupim obchodné podiely ostatných spoločníkov. Ako prvé potrebujem vymeniť účtovníčku, pretože súčasná nie je zrejme dostatočne kvalifikovaná, lebo ja v účtovníctve vzdelanie nemam ale často naprávam ešte aj jej prácu. Potreboval by som poradiť ako vybrať novú, keďže nie som odborník neviem posúdiť jej odbornosť. Na aké kriteriá sa mám zamerať? Čo mám požadovať?
Usporiadat
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
killino
Som konaťeľom v s.r.o. zároveň v nej mám podiel. po novom roku odkupim obchodné podiely ostatných spoločníkov. Ako prvé potrebujem vymeniť účtovníčku, pretože súčasná nie je zrejme dostatočne kvalifikovaná, lebo ja v účtovníctve vzdelanie nemam ale často naprávam ešte aj jej prácu. Potreboval by som poradiť ako vybrať novú, keďže nie som odborník neviem posúdiť jej odbornosť. Na aké kriteriá sa mám zamerať? Čo mám požadovať?
imho, prax a referencie. prípadne poprosiť nejakú účtovníčku napr. od známych, a prizvať ju na pohovor, nech kandidáta preverí po odbornej stránke. - vo vzťahu k prijímaciemu pohovoru

dopĺňam, prípadne nech sa nezávislá účtovníčka vyjadrí ku kvalite práce

dana
Naposledy upravil dana9 : 19.12.06 at 09:34
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
killino
Som konaťeľom v s.r.o. zároveň v nej mám podiel. po novom roku odkupim obchodné podiely ostatných spoločníkov. Ako prvé potrebujem vymeniť účtovníčku, pretože súčasná nie je zrejme dostatočne kvalifikovaná, lebo ja v účtovníctve vzdelanie nemam ale často naprávam ešte aj jej prácu. Potreboval by som poradiť ako vybrať novú, keďže nie som odborník neviem posúdiť jej odbornosť. Na aké kriteriá sa mám zamerať? Čo mám požadovať?
Nerozumiem. Protirečíš si..."naprávam ešte aj jej prácu" a "keďže nie som odborník neviem posúdiť jej odbornosť"..vieš, čo vôbec chceš? Možno je dobrá, ale vieš presne, akú má mať náplň práce taká účtovníčka? V súčasnosti je účtovníčka dievča pre všetko a potom je ten dojem možno skreslený.
Naposledy upravil ALDA : 19.12.06 at 09:16
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
dana9
imho, prax a referencie. prípadne poprosiť nejakú účtovníčku napr. od známych, a prizvať ju na pohovor, nech kandidáta preverí po odbornej stránke.

dana
Zažila som prípad, že odborník preveroval a nepreveril nikoho, pretože chcel sám prácu pre seba.

dana9, nie si náhodou ayya
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
killino
Som konaťeľom v s.r.o. zároveň v nej mám podiel. po novom roku odkupim obchodné podiely ostatných spoločníkov. Ako prvé potrebujem vymeniť účtovníčku, pretože súčasná nie je zrejme dostatočne kvalifikovaná, lebo ja v účtovníctve vzdelanie nemam ale často naprávam ešte aj jej prácu. Potreboval by som poradiť ako vybrať novú, keďže nie som odborník neviem posúdiť jej odbornosť. Na aké kriteriá sa mám zamerať? Čo mám požadovať?
Odkiaľ si? ja by som aj mala záujem..... Vo firme v ktorej pracujem ide do likvidácií.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
dana9, nie si náhodou ayya[/QUOTE]


IMHO, asi IMHO
0 0
killino killino

killino je offline (nepripojený) killino

No ja! To je čo za otázka?
Nie som odborník ale faktúru spraviť viem a aj vyplaty som už musel robiť. nesedia jej sumy, zle spravene odvody,...
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
killino
Nie som odborník ale faktúru spraviť viem a aj vyplaty som už musel robiť. nesedia jej sumy, zle spravene odvody,...
Nikoho sa nechcm zastávať, ale viem ako sa predkladajú podklady na mzdy účtovníčke a vystavenie faktúr tiež nie je jednoduché. A robí ručne, ak nie treba sa s programom zoznámiť a mala by mať prístup aj na PORADU.Majitelia, konatelia často nevedia čo vlastne chcú. Dnes musí účtovníčka vedieť na čo maj.,kon. myslí, musí to byť zohraný tým.
Snáď sa Ti podarí aj tu nájsť šikovnú/ého/ účtovníka. Držím palce.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
ALDA
dana9, nie si náhodou ayya

0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Nie, dana9 je dana9. Viem to, pili sme spolu v PN.
0 0
killino killino

killino je offline (nepripojený) killino

No ja! To je čo za otázka?
Dik! Snazil som sa v tomto smere ako som vedel. pred spustením činnosti som si s ňou sadol a povedal som jej, že je jeden z najdôležitejších článkov pre dobrý chod firmy a teda,že ostatné veci prispôsobím jej požiadavkám. Myslím tým systém objednávok, výkazi o dochádzke, soft používaný vo firme,... Požiadal som ju aby obchoďákom na porade vysvetlila v akej podobe a čase jej majú odovzdávať podklady. Napriek tomu su stále problémi. Napríklad hlásenia pre soc.p.Je mi jasné aký je stav aj v socialke ale sú tam chyby z našej strany a to je špatné. Našimi klientmi sú podstatne vačšie firmy a zla fakturácia tam robí veľmi zle meno
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ermon
Nie, dana9 je dana9. Viem to, pili sme spolu v PN.
dana9-prepáč
a nech mi prepáči aj zadávateľ témy, že sme mimo témy.
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

killino
Som konaťeľom v s.r.o. zároveň v nej mám podiel. po novom roku odkupim obchodné podiely ostatných spoločníkov. Ako prvé potrebujem vymeniť účtovníčku, pretože súčasná nie je zrejme dostatočne kvalifikovaná, lebo ja v účtovníctve vzdelanie nemam ale často naprávam ešte aj jej prácu. Potreboval by som poradiť ako vybrať novú, keďže nie som odborník neviem posúdiť jej odbornosť. Na aké kriteriá sa mám zamerať? Čo mám požadovať?
Skús požiadať Daňového poradcu alebo účtovnú firmu o pomoc pri výbere
účtovníčky alebo preverení znalosti terajšej viem, že niektoré firmy to takto robia. Prípadne podaj inzerát tu na porade.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

AHA
Prípadne podaj inzerát tu na porade.
Ja by som to skúsila s tým inzerátom a potom si môžeš pozrieť, ako reagovala uchádzačka v príspevkoch na PORADE. Aj tak by si mohol zistiť jej kvality.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dúfam že ma Richard nezahluší, keď prezradím, že v DRAKovi chystáme testy vhodné okrem iného aj na to, aby si zamestnávateľ mohol otestovať prípadnú novú mzdárku. A pre ostatných to dúfam bude zdroj dobrej zábavy.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
killino
Dik! Snazil som sa v tomto smere ako som vedel. pred spustením činnosti som si s ňou sadol a povedal som jej, že je jeden z najdôležitejších článkov pre dobrý chod firmy a teda,že ostatné veci prispôsobím jej požiadavkám. Myslím tým systém objednávok, výkazi o dochádzke, soft používaný vo firme,... Požiadal som ju aby obchoďákom na porade vysvetlila v akej podobe a čase jej majú odovzdávať podklady. Napriek tomu su stále problémi. Napríklad hlásenia pre soc.p.Je mi jasné aký je stav aj v socialke ale sú tam chyby z našej strany a to je špatné. Našimi klientmi sú podstatne vačšie firmy a zla fakturácia tam robí veľmi zle meno
To si asi prvý podnikateľ - konateľ, ktorý si uvedomuje piedestál účtovníčky. Klobúk dolu!!!!!!! Povedz kedy a kde, otestujem Ti účtovníčku za 10 minút. Ani nebude vedieť, že ju testujem. Budeš to mať odmenu za postoj k účtovníkom.Grátis.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Jozef Mihál
Dúfam že ma Richard nezahluší, keď prezradím, že v DRAKovi chystáme testy vhodné okrem iného aj na to, aby si zamestnávateľ mohol otestovať prípadnú novú mzdárku. A pre ostatných to dúfam bude zdroj dobrej zábavy.
Tešíme sa...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Taký test mzdárky môže vyzerať aj takto:

http://www.porada.sk/t38371-otestujt...-1-2007-a.html
Naposledy upravil Jozef Mihál : 19.12.06 at 21:36
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Jozef Mihál
Otestujte sa, či ovládate zmeny účinné od 1.1.2007

....
Aj spravne odpovede uverejnis???
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Som slepa, dakujeme za test, dopadol na 1
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Kto ďalší to má za jedna? Nehláste sa všetci...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať