Zavrieť

Porady

Vklady konatela

Ahojte, potrebovala by som poradit.
Konatel firmy, zaroven aj zamestnanec, pouziva sluzobne auto. Vsetky blocky, ktore ma na naklady s tym spojene, teda PHm, umyvanie, parkovanie a pod. mi odovzdava na konci mesiaca. Ja ich uctujem do nakladov a zaroven vsetky spocitam a urobim ta tu istu sumu, na aku predlozil blocky vklad konatela do pokladne.
Problem ma v tom, ze ten vklad neviem ako uctovat, pretoze on si tie blocky nepreplaca a ani ich vraj nikdy predplatit nebude chciet. Setri peniaze firme
Ako to mam uctovat, ako fin. vypomoc alebo kratkodoba pozicka? Fakt netusim.
Poradte mi niekto, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Teoreticky by si to mohla účtovať na 365 ako KD pôžičku, ale ako to potom bude so splácaním tejto pôžičky? Na účte 365 budeš evidovať záväzok, ktorý ti bude donekonečna narastať.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Bambi23
    Ahojte, potrebovala by som poradit.
    Konatel firmy, zaroven aj zamestnanec, pouziva sluzobne auto. Vsetky blocky, ktore ma na naklady s tym spojene, teda PHm, umyvanie, parkovanie a pod. mi odovzdava na konci mesiaca. Ja ich uctujem do nakladov a zaroven vsetky spocitam a urobim ta tu istu sumu, na aku predlozil blocky vklad konatela do pokladne.
    Problem ma v tom, ze ten vklad neviem ako uctovat, pretoze on si tie blocky nepreplaca a ani ich vraj nikdy predplatit nebude chciet. Setri peniaze firme
    Ako to mam uctovat, ako fin. vypomoc alebo kratkodoba pozicka? Fakt netusim.
    Poradte mi niekto, dakujem
    Ja by som to účtovala ako záväzok voči konateľovi, účet 365.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Dana K.
    Teoreticky by si to mohla účtovať na 365 ako KD pôžičku, ale ako to potom bude so splácaním tejto pôžičky? Na účte 365 budeš evidovať záväzok, ktorý ti bude donekonečna narastať.
    ... predpokladám, že raz si ho vyberie. (Snáď, keď už bude firma na tom dobre.)

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Anja111
    ... predpokladám, že raz si ho vyberie. (Snáď, keď už bude firma na tom dobre.)
    Tak to potom dávaj na tú 365, len mysli na to, že KD pôžičky zvyknú byť tak cca 1 rok, takže potom urob v jeden deň vrátenie a druhý deň novú pôžičku,ak si to nestihne dovtedy vrátiť naozaj. A hlavne, ku každej pôžičke spíš aj zmluvu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.