Zavrieť

Porady

oprava základu dane

Prosím o radu dostala som doklad od dodávateľa ako oprava základu dana kde mi posiela 2% bonus za odber v tomto roku, ktorý je vypočítany z celkového odberu. na tomto doklade je uvedená suma 7 500 sk bez rozučtovania DPH a potom je napísana suma s DPH 7500 sk, čiže nie je tam vôbec DPH uvedené. Ako mám postupovať a ako to zaúčtovať v JÚ. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Pozrite si § 25 ods. 6 ZDPH ... na základe písomnej dohody obchodných partnerov nie je nevyhnutné opravovať základ dane a DPH pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti.

    Účtovanie zľavy v PD záleží od toho, čoho sa týka. Ak tovaru, tak v kolónke PD - tovar.

    suma je offline (nepripojený) suma

    suma
    Jana Acsová
    Pozrite si § 25 ods. 6 ZDPH ... na základe písomnej dohody obchodných partnerov nie je nevyhnutné opravovať základ dane a DPH pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti.

    Účtovanie zľavy v PD záleží od toho, čoho sa týka. Ak tovaru, tak v kolónke PD - tovar.

    A ako si ju mám evidovať ako došlu faktúru do záväzkov ako dobropis alebo faktúru? a potom ju zuaučtovať ako dobropis? do nákupu materiálu? A s DPH to namá žiadny vplyv? lebo máme dodatok k zmluve že sa nebude účtovať podľa zákona DPH, tak asi nie... Prosím napíšte mi najaký postup... Ďakujem.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    suma
    A ako si ju mám evidovať ako došlu faktúru do záväzkov ako dobropis alebo faktúru?
    To je na Vás. Obidva spôsoby môžu byť správne, záleží od interných postupov. Spravidla evidujeme dobropisy v knihe DF mínusom. Nie je však vylúčené ani sledovanie v pohľadávkach.

    suma
    ..a potom ju zuaučtovať ako dobropis? do nákupu materiálu?
    Ak budete účtovať ako drobropis v rámci evidencie záväzkov (došlých faktúr), nebude žiadny problém ani zaúčtovanie úhrady v peňažnom denníku v druhovom členení materiál (ak sa tohto nákupu týkala pôvodná faktúra).
    suma
    A s DPH to namá žiadny vplyv?
    Podľa toho čo uvádzate nie ... zmluvne máte dohodnuté, že sa DPH uplatňovať nebude.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.