Zavrieť

Porady

Odpisovať pozemky ?

Prosím o radu. Ako mám zaúčtovať nákup pozemkov, ked sa neodpisujú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    042/321, 031/042.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    kalkulka
    042/321, 031/042.
    Prípadne ak sú na základe kúpnej zmluvy, kde nedostaneš faktúru :
    042/325/A, zaradenie (spolu s kópiou listu vlastníctva z "Grundbuchu" aby bol doklad aj pre budúce roky) 031/042, úhradu za pozemok : 325/A/ 211, 221.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    K tejto téme by som ešte mala doplňujúcu otázku - v kúpnej zmluve máme zakotvený článok o tom, že "správny poplatok vo výške 2000,- Sk za podanie návrhu ..... do katastra nehnuteľností uhradí kupujúci prevodom na účet predávajúceho."
    Tvorí tento správny poplatok súčasť obstarávacej ceny pozemku, alebo ho môžem zaúčtovať priamo do nákladov?

    Vopred ďakujem za všetky odpovede.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janka37
    K tejto téme by som ešte mala doplňujúcu otázku - v kúpnej zmluve máme zakotvený článok o tom, že "správny poplatok vo výške 2000,- Sk za podanie návrhu ..... do katastra nehnuteľností uhradí kupujúci prevodom na účet predávajúceho."
    Tvorí tento správny poplatok súčasť obstarávacej ceny pozemku, alebo ho môžem zaúčtovať priamo do nákladov?

    Vopred ďakujem za všetky odpovede.
    Ja by som ten poplatok zarátal do obstarávacej ceny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.