Zavrieť

Porady

interny doklad?

Potrebujem poradiť. Urobila som technické zhodnotenie na budove a zapísala som do aj do inventárnej karty, lenže tam sa ma pýtalo (program Alfa) že pod akým dokladom to chcem zaúčtovať. Cez interný?
Ak áno a dám to do peňažného denníka do ktorého stlpca to zaúčtujem, ovplyvňuje to zaklad dane? účtujeme v JÚ. Viem, že potom odpisy idú do prevádzkovej réžie...
Prosím poradte neskúsenej. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Nefinančné operácie robíš na záver roka v závierkových operáciach.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    monyka
    Urobila som technické zhodnotenie na budove a zapísala som do aj do inventárnej karty, lenže tam sa ma pýtalo (program Alfa) že pod akým dokladom to chcem zaúčtovať. Cez interný?
    Napr. cez protokol o zaradení do používania.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    monyka
    Ak áno a dám to do peňažného denníka do ktorého stlpca to zaúčtujem, ovplyvňuje to zaklad dane? účtujeme v JÚ.
    Do peňažného denníka účtujeme na základe účtovného dokladu, ktorým je spravidla pokladničný doklad alebo bankový výpis. Jedná sa o úhradu ... (abstrahujem zatiaľ od uzávierkových operácií). Technické zhodnotenie sa Vám do peňažného denníka premietne cez úhradu faktúr, záväzkov zo zmlúv, hotovostných úhrad dokladov z ERP a pod. Ak sa jedná o TZ v zmysle zákona, účtujete ako výdavok nezahrňovaný do základu dane.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    No rozumiem, že sa nám to premietne cez úhradu faktur a VPD to sa aj premietlo, lenže ja som to účtovala ako výdavok neovplyvňujúci základ dane a DPH z toho som si normálne uplatnila. Len čo teraz s tým, lebo mne poradili, že tie jednotlivé výdavky som dávala ako neovplyvňujuce ZD lenže teraz ma zaskočilo to, že sa ma program pýta pod akým dokladom to chcem zaúčtovať.
    Tak ako s tým ďalej?
    Díky moc.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Rozumiete mi? všetky prípady som zaúčtovala ako výdavok neovplyv. ZD lenže keď som v knihe dlhodobého majetku urobila tech zhodnotenie tak sa ma začal program pýtať pod akým dokladom tú celkovú sumu chcem zaúčtovať... či si to mám nevšímať?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Na otázky tohoto typu je tu sekcia "účtovné software" , tam si nájdeš ten svoj, resp. tam zadáš otázku ohľadne svojho problému.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.